Vytisknout stránku | Zavřít okno

Hromadný offset???

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=12566
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 15:31


Téma: Hromadný offset???
Odeslal: be_em
Předmět: Hromadný offset???
Datum odeslání: 29.bře.2011 v 13:47
Dobrý deň,

mám výkres (situáciu kanalizácie a trvalých objektov) čo sú prakticky len polyline (čiary alebo uzatvorené objekty). Nakoľko ich je vo výkrese cca 200 bolo by super ak by sa to dalo nejako zautomatizovať.

Všetkým týmto entitám potrebujem vytvoriť offset vo vzdialenosti 1.65 m na obidve strany.

Príkaz offset mi nepomôže, to musím robiť pre každú zvlášť. Ani z ExpressTools funkcia "Extendet Offset" nič nerieši.

Prezeral som diskusiu, asi sa to tu ani neriešilo. Niečo podobné je tu ale môj problém to asi nerieši:
http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=7081&KW=offset - Offset 1
http://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=4259&KW=offset - Offset 2

Tak prosím o radu. Vopred ďakujem.



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 29.bře.2011 v 14:17
Zkuste náš XOffset - viz příbuzný tip 7794.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 29.bře.2011 v 14:21
Myslel jsem, že by aspoň částečně pomohl tenhle lispík, co dělá oboustranně rovnoběžky v zadané vzdálenosti
 
  http://www.cadforum.cz/forum/uploads/20110329_141430_PAR.LSP - uploads/20110329_141430_PAR.LSP
 
Ale funguje jen na úsečky, možná by šel poupravit


-------------
J. Mantlík



Odeslal: be_em
Datum odeslání: 29.bře.2011 v 14:28
Super super až na jednu drobnú vadu. Robí to offset len na jednu stranu. To znamená, ak chcem obojstranný offset príkaz treba aplikovať dva krát. Príkaz však ruší dopredu vybraný výber. Ešteže robí offset do novej hladiny, ktorú skryjem a urobím druhý offset.

Ale inak super. Ďakujem moc moc. Ušetrili ste mi minimálne 4 hodiny práce.


Odeslal: be_em
Datum odeslání: 29.bře.2011 v 14:33
P. Mantlík ďakujem aj Vám. Ale už som zmákol XOfsset. Funguje perfektne na akékoľvek komplikované objekty. No a offsetujem do aktuálnej hladiny ktorá je zmrazená, takže na dva kliky som to všetko spravil.


Odeslal: be_em
Datum odeslání: 29.bře.2011 v 14:48
A ešte jedna prosba. Týmto offsetom totiž potrebujem vytvoriť plochu dočasného záberu, na základe tejto plochy dostanem zoznam dotknutých parciel a zoznam vlastníkov.

Dá sa nejakým príkazom "čeknúť" či je táto plocha správna, či je uzavretá, či sú všetky vrcholy uzavreté, proste aby to bola jedna celistvá plocha, jeden uzavretý obrazec.

Napadá ma jedna vec, všetko spojiť do jednej polyline. Ak by tam bola chyba tak mi ju Acad nespojí.


Odeslal: rychetsky
Datum odeslání: 29.bře.2011 v 15:26
Pokud použijete LISP - PLJOINFUZZ tak Vám to do křivky spojí ikdyž tam bude mezírka.


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 29.bře.2011 v 17:20
Původně odeslal(a) be_em be_em napsal(a):

Super super až na jednu drobnú vadu. Robí to offset len na jednu stranu. To znamená, ak chcem obojstranný offset príkaz treba aplikovať dva krát. Príkaz však ruší dopredu vybraný výber. Ešteže robí offset do novej hladiny, ktorú skryjem a urobím druhý offset.

Ale inak super. Ďakujem moc moc. Ušetrili ste mi minimálne 4 hodiny práce.
Předvýběr a oboustranný offset - oboje doplněno ve verzi XOffset 1.1 - viz Download. Hladina byl požadavek jiných uživatelů, to ponecháme.


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: be_em
Datum odeslání: 30.bře.2011 v 07:18
Super. :-) Moc moc dík. Tento web nemá chybu.



Vytisknout stránku | Zavřít okno