Vytisknout stránku | Zavřít okno

LISP MEASURE DISTANCE

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=12715
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 18:56


Téma: LISP MEASURE DISTANCE
Odeslal: DodoSVK
Předmět: LISP MEASURE DISTANCE
Datum odeslání: 19.dub.2011 v 07:59

Dobry den,
chcem vas poprosit o radu...

nadefinoval som si lisp v tvare:

(defun C:v ()
 (command "MEASUREGEOM"))
 (princ)
)

funguje to fajn, ale vzdy po spusteni prikazu klavesou "v" este musim specifikovat co chcem merat - distance, area, atd...
Chcel by som nadefinovat lisp tak aby mi hned po stlaceni klavesy "v" aktivovalo lisp MEASUREGEOM - DISTANCE..

SKUSAL SOM TO TAKTO, ALE NEFUNGUJE MI TO... :(


(defun C:v ()
 (command "^C^C_MEASUREGEOM _distance"))
 (princ)
)


VIETE MI PORADIT KDE ROBIM CHYBU ALEBO AKO TO SPRAVIT SPRAVNE? DAKUJEM!




Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 19.dub.2011 v 08:02
Spíš asi:
(command "_MEASUREGEOM" "_D")


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: DodoSVK
Datum odeslání: 19.dub.2011 v 15:08
funguje, vdaka


Odeslal: be_em
Datum odeslání: 19.dub.2011 v 20:40
A čo tak použiť skratku "DI"



Vytisknout stránku | Zavřít okno