Vytisknout stránku | Zavřít okno

Řez 3d tělesa

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=13020
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 20:16


Téma: Řez 3d tělesa
Odeslal: Ondřej Urban
Předmět: Řez 3d tělesa
Datum odeslání: 08.čer.2011 v 10:17
Zdravím všechny,
 
najde se zde někdo kdo dokáže vysvětlit rozíly v kótách na příčňáku a řezu ?
 
http://www.uschovna.cz/zasilka/EBL4CEAFM5BFDLRA-RGM
 
díky moc
 
Ondřej Kurkan Urban


-------------
Ondřej Kurkan Urban
PERI, spol. s r.o.
http://www.peri.cz" rel="nofollow - http://www.peri.cz

WIN 10, 64GB, RTX A4500, 2x27"
ACA 2023, ntb LENOVO P 16 G1



Odpovědi:
Odeslal: Ondřej Urban
Datum odeslání: 08.čer.2011 v 14:55
Tak po konzultaci a helpdesk by problém mohl být použitý
http://www.cadkon.cz/adt33.php?aktualitaid=6&akceid=6&submenuid=6" rel="nofollow - AutoCAD Architectural Desktop  2010, jejich specialista použil holý AutoCad a je to OK.
 
Ty řezy se tam vytváří trošku jinak a jsou to potom bloky, kdežto v ARCHU. jsou to objekty řezu.
 
No uvidíme v pondělí, to tam bude na příjmu specialista na "ARCHITECT".
 
Akorát holt zákazník je z toho na větvy, že výkresy od nás budou později :-( .
 
Ondřej Kurkan Urban


-------------
Ondřej Kurkan Urban
PERI, spol. s r.o.
http://www.peri.cz" rel="nofollow - http://www.peri.cz

WIN 10, 64GB, RTX A4500, 2x27"
ACA 2023, ntb LENOVO P 16 G1


Odeslal: Pavel Homan
Datum odeslání: 09.čer.2011 v 13:16
Moc dlouho jsem Váš výkres nezkoumal, ale zkuste se podívat na Sady zobrazení, které se nastavují v dialogu při generování řezu pomocí funkcí AutoCADu Architecture.

-------------
Pavel Homan

Arkance Systems s.r.o.


Odeslal: Ondřej Urban
Datum odeslání: 09.čer.2011 v 15:45
Dobrý den,
ty sady zobrazení jsem vyzkoušel všechny co tam mám :-), ale moc moudrej jsem z toho nebyl = nebyl vidět rozdíl.
 
už se těším na ten pondělek - řezy používáme velmi často a jít cestou těch obyčejnej, co generujou blok je hrůza .....
 
Ondřej Kurkan Urban


-------------
Ondřej Kurkan Urban
PERI, spol. s r.o.
http://www.peri.cz" rel="nofollow - http://www.peri.cz

WIN 10, 64GB, RTX A4500, 2x27"
ACA 2023, ntb LENOVO P 16 G1


Odeslal: Pavel Homan
Datum odeslání: 10.čer.2011 v 08:33
Ještě jednou jsem se na to podíval, omlouvám se, s tím zobrazením jsem se mýlil, zkoušel jsem to předtím opravdu krátce. S největší pravděpodobností se jedná o chybu programu. Jestli máte chvilku zkuste 3D těleso oříznout těsně za nakresleným řezem (těleso nemusí být oříznuto v rozsahu řezu, ale i za ním) , nebo pomocí příkazu _sectionplane se zapnutím živého řezu. Pokud je objekt oříznutý, zobrazuje se výsledek AEC řezu správně.

-------------
Pavel Homan

Arkance Systems s.r.o.



Vytisknout stránku | Zavřít okno