Vytisknout stránku | Zavřít okno

ořez výřezu v pspace

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=13273
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 23:54


Téma: ořez výřezu v pspace
Odeslal: Rostislav Říha
Předmět: ořez výřezu v pspace
Datum odeslání: 26.čvc.2011 v 21:01
potřeboval bych prosím:
  • mám výřez v paperspace, v něm nastaven 3D pohled
  • když přes grip edit změním hranice výřezu, tak se mi změní pohled vevnitř
  • jak zařídit, aby se pohled neměnil, pouz se upravovala hranice toho, co vidím?

je tento dotaz prosím srozumitelný?



-------------
Rostislav Říha



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 26.čvc.2011 v 23:07
Je srozumitelný. Docela záhada, ale nakonec se mi to podařilo nasimulovat - takto se to chová pokud je 3D pohled v prespektivním zobrazení.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Rostislav Říha
Datum odeslání: 27.čvc.2011 v 11:41
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

takto se to chová pokud je 3D pohled v prespektivním zobrazení.
...no, a prave v tom 3D zobrazeni to potrebuju upravovat:-) - co s tim?


-------------
Rostislav Říha


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 27.čvc.2011 v 12:11
Napadá mně třeba tlačítko pro rychlé přepnutí na ne-perspektivní zobrazení (případně pak zpět):
 
_MSPACE;PERSPECTIVE;0;_PSPACE;


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Rostislav Říha
Datum odeslání: 27.čvc.2011 v 12:40
to asi fungovat nebude - jedna se mi o reseni situace, kdy nastavuji pohled pro zakres do fotografie. Postupuji pritom takto:
1. do pspace vlozim fotku.
2. carami obtahnu hrany stavajicich objektu a fotku unloadnu
3. vytvorim si vyrez, ktery lezi pres ty cary - ve vyrezu mam model stavajicich objektu
4. ve vyrezu upravuji pohled tak, aby 3D model byl v zakrytu s carami - kdyz to sedi, tak pohled ulozim.
5. ve vyrezu nactu model novostavby - ten je samozrejme mensi, nez model okoli. Aby render netrval dlouho, tak bych potreboval vyrez zmensit, aby zabiral jen to, co potrebuji rendrovat. Kdyz zacnu hybat hranicemi vyrezu, tak se mi pohled rozhodi....a to je ten problem.


-------------
Rostislav Říha


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 27.čvc.2011 v 13:13
Pak je ještě možnost oříznout výřez ne samotnými jeho hranicemi, ale samostaným obrysem z [CMD]VPCLIP[/CMD], ale nevím jestli to ve vašem případě pomůže.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Rostislav Říha
Datum odeslání: 27.čvc.2011 v 18:07
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Pak je ještě možnost oříznout výřez ne samotnými jeho hranicemi, ale samostaným obrysem z [CMD]VPCLIP[/CMD], ale nevím jestli to ve vašem případě pomůže.
 
super rada, toto funguje - po pouziti VPCLIP se pohled nezmenil!!


-------------
Rostislav Říha



Vytisknout stránku | Zavřít okno