Vytisknout stránku | Zavřít okno

Tlac plt suboru na zdielany ploter

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=13327
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 18:55


Téma: Tlac plt suboru na zdielany ploter
Odeslal: peterpavoll
Předmět: Tlac plt suboru na zdielany ploter
Datum odeslání: 04.srp.2011 v 20:38
dobry den chcem sa opytat ci sa da tlacit plt subor na zdielany ploter resp. ak ano tak ako,
viem ze sa da tlacit cez prikaz "copy" na lpt ale neviem ako zadat prikaz ked idem tlacit na ploter ktory je napojeny na ine pc a je zdielany. samozrejme ze ploter nema siet. kartu

Dakujem za radu



Odpovědi:
Odeslal: zdrk
Datum odeslání: 04.srp.2011 v 22:16
Zkustě použít prográmek http://www.noliturbare.com/plot-print/goplot-classic" rel="nofollow - Go Plot


Odeslal: vbehun
Datum odeslání: 04.srp.2011 v 22:41
Ano, GoPlot tiskne na všechny síťové tiskárny, které vidí váš počítač.

Pomocí příkazu NET USE (z příkazového řádku, bez parametrů) na vašem PC
si zobrazíte seznam připojení počítače.

Stejně tak můžete příkazem
NET USE \\název_počítače\název_sdílené_položky 
přiřadit sdílený síťový prostředek.

Jinak obecně pomocí příkazu COPY:
Syntaxe příkazu je
COPY  /B  zdroj cíl
kde

/B určuje binární kopírování
zdroj je soubor *.plt a
cíl ve tvaru \\název_počítače\název_sdílené_položky
Obsahuje-li název_počítače prázdné znaky, uzavřete dvojité zpětné lomítko
(\\) a název_počítače do uvozovek (" ").
Název_počítače může obsahovat 1 až 15 znaků.


Příklad:
COPY/B C:\tisk\xxx.plt \\"PC Dell Vostro"\HPDJ650

Chcete-li tisknout všechny soubory *.plt z adresáře C:\tisk,
použijte dávkový příkaz:
příklad:
FOR %%P IN (C:\Tisk\*.plt) DO COPY/B %%P \\"PC Dell Vostro"\HPDJ650

---edit
V OS Windows nehrají velká a malá písmenka roli, takže "C:\Tisk" je totéž jako "C:\tisk".



-------------
=^..^=


Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 16.srp.2011 v 16:33
Ještě doplním
Kde ještě máme Win2000 (+A2008), posíláme *.PLT soubory z total commanderu pravým tlačítkem přes "odeslat"
Ve složce "C:\Documents and settings\user\SENDTO" ke soubor "plotterXXX.bat", obsahující:
- pro HP750C+na počítači P3002 řádek
        copy/b %1 file://%5C%5Cp3002%5Chp750c" rel="nofollow - \\p3002\hp750c
a pro síťový HP800 řádek
        lpr -S192.168.2.201 -Praw -o l -d %1
funguje to všem kolem řadu let a bez potíží
 
(od té doby co mám Win7-64 + civil 2010 mi ovladač pro HP800  soubory PLT odmítá dělat, tak tisknu přímo nebo přes PDF - stejně je po mně všichni chtějí)


-------------
J. Mantlík



Odeslal: peterpavoll
Datum odeslání: 19.srp.2011 v 14:25
Dakujem vsetkym za radu vyskusam a dam vediet

Diky



Vytisknout stránku | Zavřít okno