Vytisknout stránku | Zavřít okno

zatopové čiary

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=13438
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 21:51


Téma: zatopové čiary
Odeslal: trojak@hypro.sk
Předmět: zatopové čiary
Datum odeslání: 25.srp.2011 v 11:05

Zdravím. Mám rastlý terén (údolie) a v ňom vybudovanú hrádzu. Potreboval by som vedieť, aký bude v priehrade objem vody pri rôznej výške hladiny.

Potreboval by som vytvoriť uživateľsky definovanú vrstevnicu, ktorej zadám konkrétnu výšku a vytvorím tak nový povrch (hladinu vody). Ako na to?
 
Ďakujem.
 



Odpovědi:
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 25.srp.2011 v 11:18
Dobrý den,
záleží jakou verzi C3D máte. Pokud 2009, pak bude nejjednodušší přiřadit povrchu hráze styl uživatelské vrstevnice a tu nastavit do požadované výšky. Vrstevnici si vyextrahujete jako 2D křivku se zdvihem. Založíte nový povrch hladina, do které křivku vložíte jako povinnou spojnici.  Oba povrchy pak mezi sebou odečtete a jste ma svých číslech.


-------------
Martin Folber


Odeslal: trojak@hypro.sk
Datum odeslání: 25.srp.2011 v 11:39
Dakujem za rychlu odpoved. Pouzivam verziu 2011, mozem pouzit Vas navod pre 2009?


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 25.srp.2011 v 11:42
Určitě i pro 2009 i pro 2011, a prosím zkatualizujte si vlastní profil na CAD Fóru.

-------------
Martin Folber


Odeslal: trojak@hypro.sk
Datum odeslání: 25.srp.2011 v 12:00
Skusim sa riadit Vasim navodom. Dost by mi ale pomohol video alebo textovy navod, na stranke ani na nete som nenasiel ziadny navod, ktory by sa tykal vytvoreniu uzivatelskych vrstevnic. Ak o niecom viete, prosim poslite, aspon link. Vdaka.


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 25.srp.2011 v 13:34
Dobrý den, problematice Civilu 3D věnujeme speciální blog Civil3D.cz, kde jsou popsány i uživatelské vrstevnice viz  http://www.civil3d.cz/2008/10/jak-oezat-povrch-libovolnho-3d-tlsa.html" rel="nofollow - http://www.civil3d.cz/2008/10/jak-oezat-povrch-libovolnho-3d-tlsa.html

Pokud by bylo více nejasností, doporučil bych absolvovat jedno z našich školení.


-------------
Martin Folber



Vytisknout stránku | Zavřít okno