Vytisknout stránku | Zavřít okno

export z corel do dxf

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=14286
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 21:51


Téma: export z corel do dxf
Odeslal: tylak
Předmět: export z corel do dxf
Datum odeslání: 12.led.2012 v 19:46
Zdravím všechny, prosím Vás nevíte někdo kde by mohl být zakopán pes, používám AutoCad 2007Shift+R%20zlepší%20kvalitu%20vyznačeného%20obrázku.%20Shift+A%20zlepší%20kvalitu%20všech%20obrázků%20na%20webové%20stránce. a stále mne trápí jedna věc, při převedení grafiky z corela12 do formátu dxf a jeho otevření v autocadu se oblé křivky zaostříShift+R%20zlepší%20kvalitu%20vyznačeného%20obrázku.%20Shift+A%20zlepší%20kvalitu%20všech%20obrázků%20na%20webové%20stránce., ale po poklepání na uzel opět nabydou původního tvaru (navíc výkres již nelze ve formátu dxf v corelu otevřít). Problém nastává však při otevření tohoto výkresu v centru laserového řezání, výkres je z velké části znehodnocen, zdeformované křivky, celá grafika je rozbitáShift+R%20zlepší%20kvalitu%20vyznačeného%20obrázku.%20Shift+A%20zlepší%20kvalitu%20všech%20obrázků%20na%20webové%20stránce.. Pokud by někdo věděl a poradilShift+R%20zlepší%20kvalitu%20vyznačeného%20obrázku.%20Shift+A%20zlepší%20kvalitu%20všech%20obrázků%20na%20webové%20stránce.. Tisíceré díky za pozornost



Odpovědi:
Odeslal: alfred
Datum odeslání: 12.led.2012 v 19:58
Dle mých zkušeností Corel neuměl dobře DXF zapsat. Pokud to tedy v nových verzích neopravili a to dost pochybuji. Jediný trochu přijatelný způsob převodu je přes formát WMF. V AutoCadu se WMS načte příkazem [CMD]ČTIWMF[/CMD] (_WMFIN). Pak AutoCad uloží DXF. Zkuste jestli tento postup bude více vyhovovat.




Odeslal: tylak
Datum odeslání: 12.led.2012 v 21:13
Díky za odpověď, odzkouším a uvidím. Dle Vašeho názoru je tedy problém na straně corela? A co novější verze než je corel 12, nevíte někdo zda již funguje převod?



Vytisknout stránku | Zavřít okno