Vytisknout stránku | Zavřít okno

Popiska měřítka

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=14292
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 21:51


Téma: Popiska měřítka
Odeslal: Syrový
Předmět: Popiska měřítka
Datum odeslání: 13.led.2012 v 10:11
Jde v AutoCADu vložit do výřezu nějakou popisku, která bude automaticky ukazovat nastavené měřítko?



Odpovědi:
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 13.led.2012 v 10:21
Pokud používáte rozvržení, tak to jde řešit textovým polem odkazujícím na daný výřez. Ideální je si připravit šablonu, kde budete mít toto již nastaveno.

Přikládám i soubor s příkladem:
uploads/20120113_102649_JR_Popis_M.dwg" rel="nofollow - uploads/20120113_102649_JR_Popis_M.dwg


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 13.led.2012 v 11:10
Popř. pro starší verze AutoCADu viz tip:
http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=2984 - http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=2984


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Mikemamm
Datum odeslání: 19.led.2012 v 11:10
Zdravím, rád bych se zeptal PepyR jak odkážu textové pole na daný výřez ? Díky


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 19.led.2012 v 11:11
Ahoj, je nutné při tvorbě textového pole vybrat objekt výřezu. Pak se zobrazí ve vedlejším sloupci vlastnosti, které je možné použít v poli.

-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Mikemamm
Datum odeslání: 19.led.2012 v 11:21
Supr, to je ono, neviděl jsem nabídku na vybrání objektu. Díky


Odeslal: Mikemamm
Datum odeslání: 19.led.2012 v 11:38
Ještě mám tedy jednu otázku - jde nějak pojmenovat název listu rozvržení dle zadaného textu v razítku ? Např Půdorys 1NP ... ?


Odeslal: splonk
Datum odeslání: 19.led.2012 v 11:47
Dobry den
... na posledni dotaz...
spis bich to delal obracene... v Sade listu (Sheet Set) zadavam nazev "vykresu", a na ten (Current Sheet Name) se pak odkazuju v textovem poli...
Predpokladem ovsem je, pouzivani Sady Listu ;-)
 
zdravim
JASponza


-------------
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64


Odeslal: Buba
Datum odeslání: 19.led.2012 v 12:17
Ja si aj bez Sady listov vkladám názov rozvrženia do razítka ako názov výkresu _ctab pod systémovými premennými.


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 19.led.2012 v 13:24
Proměnná CTAB je pro mě novinka, díky Bubo.

Správce sady listů je poměrně komplexní řešení, které řeší vícero úkolů najednou. Podrobněji to najdete popsáno v  článku  http://www.autodeskclub.cz/clanek/5298-autocad-ve-stavebni-praxi-dil" rel="nofollow - AutoCAD ve stavební praxi, 5. díl .




-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno