Vytisknout stránku | Zavřít okno

Zarovnanie stredu k osi

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=14576
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 19:10


Téma: Zarovnanie stredu k osi
Odeslal: Martin_4x4
Předmět: Zarovnanie stredu k osi
Datum odeslání: 23.úno.2012 v 11:55
Ahoj potreboval by som s ničím poradiť. S Inventorom práve začínam úplne od zakladov tak ma berte na ohľad Smile.
Chcel som niečo vyskúšať podľa tohoto tutorialu:
  http://www.youtube.com/watch?v=5Ir2emTQtDA
ale hneď na začiatku v 0:00:24 sa zaseknem, neviem ako zarovnať obĺžnik nastred k základnym osiam. Proste keď najdem stred tak mi to nejde prichytiť k osi. Asi nejaké ďalšie nastavenia?
Ďakujem



Odpovědi:
Odeslal: Mrázek
Datum odeslání: 23.úno.2012 v 12:29
Na ukázku jsem nekoukal, ale obecně zavazbení obdélníku na střed souřadného systému se dělá tak, že pomocí vazby "horizontální" srovnám střed svislé hrany na počátek a pomocí vazby "vertikální" střed vodorovné hrany s počátkém. Při zvolení vazby se při přiblížení myšky ke středu hrany se tento vysvítí.
 
Námět pro wishlist - aby v možnostech náčrtu byla funkce kreslení obdélníku ze středu (jako když se kreslí kružnice) s automatickým zavazbením ke středu.


-------------
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018


Odeslal: pajo5
Datum odeslání: 23.úno.2012 v 13:04

Na stred zavazbyte bud stredy stran obdlznika na stred suradnicoveho systemu dielu alebo ich zakotujte voci stredu.

Inventor pouziva ciary, ale entitu Obdlznik nepozna. Takze musite plne zavazbovat vsetky zakladne entity.

Naucte sa vypnut si pridavanie automatickych vazieb a vsetky koty, vazby si davajte sami a vzdy ku 0,0,0 suciastky!!!  Neni nic horsie , ako hladat v zostave, kde je chyba vo vazbach...


Odeslal: Ľubomír Pápay
Datum odeslání: 23.úno.2012 v 13:49
Původně odeslal(a) Mrázek Mrázek napsal(a):

 
Námět pro wishlist - aby v možnostech náčrtu byla funkce kreslení obdélníku ze středu (jako když se kreslí kružnice) s automatickým zavazbením ke středu.


Tiež sa pripájam. Je to prkotina, ale človeku by významne uľahčila život.
A ja by som tam ešte dal jedno tlačítko/prepínač, ktorím by som povoľoval/nepovoľoval automatické ukotvenie prvej narysovanej entity...


-------------
Ľubomír Pápay

Inventor 2009,2012


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 23.úno.2012 v 17:22
Další vazby na entitu obdélník doplňuje http://blogs.rand.com/files/qube-it-rectangle-tools-r2-1.zip" rel="nofollow - tento plugin (popř. pár týdnů vydržte).

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Martin_4x4
Datum odeslání: 23.úno.2012 v 22:02
Původně odeslal(a) Mrázek Mrázek napsal(a):

Na ukázku jsem nekoukal, ale obecně zavazbení obdélníku na střed souřadného systému se dělá tak, že pomocí vazby "horizontální" srovnám střed svislé hrany na počátek a pomocí vazby "vertikální" střed vodorovné hrany s počátkém. Při zvolení vazby se při přiblížení myšky ke středu hrany se tento vysvítí.
 
Námět pro wishlist - aby v možnostech náčrtu byla funkce kreslení obdélníku ze středu (jako když se kreslí kružnice) s automatickým zavazbením ke středu.


Ďakujem týmto spôsobom mi to už funguje


Odeslal: Mrázek
Datum odeslání: 24.úno.2012 v 07:27
Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

Další vazby na entitu obdélník doplňuje http://blogs.rand.com/files/qube-it-rectangle-tools-r2-1.zip" rel="nofollow - tento plugin (popř. pár týdnů vydržte).
Když už jsem to nakousl jako námět, tak jsem si sám pro sebe udělal následující řešení (docela mi to šetří čas):
Obdélník zavazbený na střed jsem si připravil v prvním náčrtu a uložil jako šablonu "desková součást". Nyní to mám k dispozici jako další volbu při použití příkazu "nová součást"


-------------
Ing. Zdeněk Mrázek
Preciosa Ornela a.s.
AIP 2018, ACADM 2018, Vault Pro 2018


Odeslal: Martin Madaj
Datum odeslání: 28.úno.2012 v 08:49
Já si do obdélníka nakreslím pomocnou úhlopříčku a na střed pomocí Totožné vazby vazbím poloviční bod úhlopříčky.

Původně odeslal(a) pajo5 pajo5 napsal(a):

Naucte sa vypnut si pridavanie automatickych vazieb a vsetky koty, vazby si davajte sami a vzdy ku 0,0,0 suciastky!!!  Neni nic horsie , ako hladat v zostave, kde je chyba vo vazbach...


Rovněž bych si dovolil částečně nesouhlasit s výše citovaným o vypínání automatických vazeb... Celkově si myslím, že vůbec není nutné automatické vazby vypínat, naopak, je zbytečná práce je pak znovu vytvářet. A zejména začátečníci si mnohdy neuvědomí, co všechno jim v náčrtu chybí, pokud mají automatickou tvorbu a setrvání vazeb zakázanou.


-------------
M.M.



Vytisknout stránku | Zavřít okno