Vytisknout stránku | Zavřít okno

Funkce "seskupit"

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD 360, prohlížečů, DWG a DWF, Design Review, Navisworks, nadstavby, 123D, A360 a cloud Autodesk 360
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=14617
Datum vytištění: 25.dub.2026 v 04:15


Téma: Funkce "seskupit"
Odeslal: Navy
Předmět: Funkce "seskupit"
Datum odeslání: 01.bře.2012 v 09:30
Zdravím
 používám funkci "seskupení" objektů v ACAD LT 2005. Stačí cokoliv nakreslit, jednoduše provést výběr více prvků a v nabídce přes pravé tlačítko myši vybrat příkaz "seskupit", stejně tak postupuji, když chci prvky rozebrat. Mohu tak například skládat několik sestav do sebe
Zajímá mě zda ACAD Mechanical má také nějakou podobnou funkci. Jediné o čem vím, je vkládání bloků, ale co jsem pochopil, tak tato fce je spíše pro vkládání opakujících se objektů nebo třeba razítek výkresů a navíc se každý blok ukládá do knihovny.
 
Za Vaše rady předem děkuji



Odpovědi:
Odeslal: flesar
Datum odeslání: 01.bře.2012 v 09:35
Příkaz [CMD]SKUPINA[/CMD] (_GROUP) by měl fungovat a mohl by vám pomoci.


Odeslal: Navy
Datum odeslání: 01.bře.2012 v 10:04
Ano, to už je trochu lepší způsob, ale stále musím každé seskupení definovat a zapisovat do seznamu. A další překážkou je, že pokud otevřu v Mechanicalu výkres vytvořený v LT a obsahuje tyto vazby, tak nevím jak je v Mechanicalu rozložit nebo editovat.
Ještě se zeptám, existuje nějaký způsob, díky kterému bych příkaz _GROUP nemusel pokaždé vpisovat do příkazového řádku ?


Odeslal: splonk
Datum odeslání: 01.bře.2012 v 10:17
DD
V sekci download najdete "grp.vlx" ktery dela asi presne to, co chcete :-). Bohuzel, v LT s tim asi moc nepochodite :-(.
Rad bych Vam jeste pripomenul promennou PICKSTYLE <0, 1> - prepinac, ktery umoznuje "docasne vypnuti" modu _group. Porpipade vizte Help.


-------------
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64


Odeslal: Navy
Datum odeslání: 01.bře.2012 v 10:35
Skvele, presne tohle jsem potreboval (vytvorit skupinu/zrusit skupinu), nic vic, dekuji  Embarrassed


Odeslal: Navy
Datum odeslání: 01.bře.2012 v 11:18
Ještě doplním informaci, že jsem právě přisel na další podobný způsob.
Provedeme výber prvků, zkopírujeme do schránky a použijeme funkci VLOŽIT JAKO BLOK. Nedochazí tak k zápisu do knihovny.


Odeslal: Petr75
Datum odeslání: 01.bře.2012 v 12:02
Při tomto způsobu se samozřejmě blok také uloží do knihovny bloků, ale s náhodným názvem.
Někdy to také používám, ale pomocí zkratek Ctrl+Shift+C a Ctrl+Shift+V.


Odeslal: splonk
Datum odeslání: 01.bře.2012 v 12:39
Take toho lze docilit pretazenim oznacenych objektu pravym tlacitkem (drag & drop) ve stejnem vykresu. Po uvolneni tlacitka vyskoci nabidka s vyberem moznosti... a jedno z nich je i vyse popsany blok. Uchopovaci bod bude ale tam, kde jsme objekt(y) chnapli.
Pan Petr75 ma pravdu ohledne ukladani bloku.

-------------
JASponza

ACA (AutoCAD) 21, 24
RVT 21, 24

Win 10, 11 x64



Vytisknout stránku | Zavřít okno