Vytisknout stránku | Zavřít okno

Souradnice v Revitu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=1540
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 06:45


Téma: Souradnice v Revitu
Odeslal: Peter Jirat
Předmět: Souradnice v Revitu
Datum odeslání: 20.říj.2005 v 10:53

Zdravím, jak si v R8.1 nastavit souřadnice tak, abych byl schopen odečíst vynášecí body pro stavbu (zaměření v dwg v M v JTSK), kresleno v mm.  Pokud zaměření importuji do Revitu, tak se mu nelíbí velké mínus souřadnice...Trochu v těch možnostech plavu. Dík

PJ




Odpovědi:
Odeslal: Balda
Datum odeslání: 24.říj.2005 v 13:56
V REVITu 8 nastavuji:

Link nebo Import: Link
Pozice: Umístit Automaticky>Střed na střed

a funguje to.

Balda



Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 25.říj.2005 v 10:47
nejde mi to - naimportuji dwg (situace v metrech) - střed na střed, něco nakreslím, vyexportuji do dwg - výkres má jednotky v metrech ale rozměrově je v milimetrech a navíc vůbec nesouhlasí souřadnice s původním dwg. Co dělám špatně - jak kresbu osadit do situace tak, abych byl schopen dát vytyčovací souřadnice? dík PJ


Odeslal: Balda
Datum odeslání: 25.říj.2005 v 12:06
V první odpovědi jsem vás mystifikoval, osazení se mi také nepovedlo, špatně jsem si prečetl souřadnice.
Znovu jsem postup vyzkoušel tentokrát s lepším výsledkem.

Nastavuji
Link nebo Import: Link
Pozice: Umístit Automaticky>Podle zdílených souřadnic

Revit sice v dalším kroku zahlásí, že projekt nemá zdílené souřadnice, ale výkres osadí na správné souřadnice.

Jediné co mě mate je grafická nepřesnost odkazové čáry, kteou nelze umístit přesně do vytyčovacího  bodu, ale hodnoty jsou správné. viz. obrázek http://balda.biz/REVIT-souradnice.gif

S pozdravem

Balda



Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 26.říj.2005 v 10:34
Perfektní, takhle to funguje, akorát mi situaci, která je v ADT v M změní na MM, ale hodnoty sedí. Zajímavé pro mne je, že pokud v importu změním jednotky z AutoDetect na Metry, pak to naimportovat nezvládne (do správných souřadnic) a posune to Střed na Střed. Zdraví PJ 


Odeslal: Balda
Datum odeslání: 26.říj.2005 v 10:42
Jak jste na tom s přesností umístění odkazové čáry viz. má poznánka na konci předchozí odpovědi.

Balda


Odeslal: statecny
Datum odeslání: 26.říj.2005 v 11:35

Dobrý den,

při importu souboru do Revitu máte několik voleb:

 

Střed na střed – Revit umístí střed importovaného výkresu na střed modelu v Revitu.

Počátek na počátek – umístí počátek (0,0) importovaného souboru na vnitřní počátek Revitu. Tady, pokud máte dwg v JTSK souřadnicích se vám soubor umístí někde daleko od počátku. Použijte Zoom vše k zobrazení výkresu (pravděpodobně malá tečka na obrazovce)

Volba Sdílené souřadnice vám umožní vložit soubor podle jeho pozice nastavené mezi soubory jako pomocí sdílených souřadnic. Pokud sdílené souřadnice v import. souboru nejsou, použije Revit volbu Střed na střed.

 

Zkoušel jsem načíst dwg soubory (zaměření v JTSK) a vše funguje bez problémů.

 

Statečný




Vytisknout stránku | Zavřít okno