|
Zdravím, vracím se jako jojo :). Zase si musím pobrečet. Admin obraz pro x64 verzi i se servis packy jde připravit dobře. Potud je vše OK. Ale při jejich aplikaci v doméně pomocí AD/GPO dojde po začátku instalace k nepříjemnému zatuhnutí. Standardně tedy proces probíhá tím způsobem, že nahodíte stroj, ten se rozjede, měl by nainstalovat aplikace před přihlášením uživatele a pak čekat na jeho vstup pomocí opičího trojhmatu. Jenže OS zůstane viset v "počkejte prosím" standardních 60 minut, dokud nevyprší limit pro operace spojené s přihlášením počítače do sítě (logy se kupí hláškou Event 4101, CAPI2 Failed auto update retrieval of third-party root certificate from: <http://ctldl.windowsupdate.com/msdownload/update/v3/static/trustedr/en/02FAF3E291435468607857694DF5E45B68851868.crt> with error: Zvolený server nemůže provést požadovanou operaci.). Za tuto dobu dojde k naplňování adresáře C:\Program Files\Autodesk\Revit Architecture 201X\ContentPacks několika málo soubory. Po šedesáti minutách se obrazovka přepne na možnost přihlášení se do systému a nezávisle na vstupu uživatele (myšleno s přihlášením nebo bez) dojde k doinstalaci souborů Revitu (msiexec na stanici stále běží ve třech relacích) a tato instalace trvá dalších zhruba 90 minut. Ale ve finále se vše nainstaluje! Celé se to tváří, jako by si chtěl sáhnout někam na Internet a stáhnout nějaké věci, ale jelikož patrně nenajde cestu ven (systémový účet neví o proxy), tak to postupně všechno vykape na timeoutech. Admin obraz je vyroben z dodaného DVD, takže potřebné knihovny (IES, Libraries, Tempaltes a Family Templates) jsou nastavené tak, aby byly sdílené na síti (a při vytváření obrazu jsou tam skutečně fyzicky nainstalovány). Proboha, který bezmozek z Autodesku připravoval instalační proceduru? To nepočítám to, že odinstalace pomocí AD/GPO taktéž trvá dobře 45 minut (možná dokonce opět čeká na něco, co nepřijde, takže je reálných těch 60 pro timeout), ale ta je tentokrát již bez hlášek. PS: Ještě bych se rád zmínil, že u přípravy balíčku ARA2013 na Vás čeká skvělá jobovka. Instaler na stanici potom dodělává věci, při kterých volá VCC knihovnu, která je obsažena pouze v jednom KBčku (KB2467174) od MS (VC2008 9.00.30729.5570x86), která NENÍ v obvyklém adresáři instalace "3rdParty". Navíc sehnat ji na Webu bylo peklo. Když totiž spustíte samotnou instalaci ručně, tak si ji procedura vycucne jako prerekvizitu zabalenou někde z hloubi svých vnitřností a jen na okamžik ji před samotnou instalací vyhodí do generovaného adresáře do rootu systémového disku. Takže když to člověk shrne, na to aby mohl vůbec nainstalovat několik různých produktů Autodesku, tak musí mít na stanici totální myšník VCC knihoven. U nás je to tenhle prales: vcr2005.8.0.50727.762x86 vcr2005.8.0.50727.762x64 vcr2005SP1.8.0.50727.4053x64 vcr2005SP1.8.0.50727.4053x86 vcr2008.9.0.30729.17x64 vcr2008.9.0.30729.17x86 vcr2008.alt.crt.mfc.openmp.KB958314x64 vcr2008.alt.crt.mfc.openmp.KB958314x86 vcr2008SP1.9.0.30729.4148x64 vcr2008SP1.9.0.30729.4148x86 vcr2008KB.9.0.30729.5570x86 vcr2008SP1.9.0.30729.6161x64 vcr2008SP1.9.0.30729.6161x86 vcr2010SP1.10.0.40219x64 vcr2010SP1.10.0.40219x86 Tomu říkám bordel! Nezbývá než konstatovat, že vývojáři Autodesku jsou jedna velká prasečí farma. Uff
------------- Administrace AIS,AIP,MDT,AutoCad/LT,Revit. Správa klientské a serverové platformy MS. MCTS:Windows Vista;Windows 7;Exchange 2010 MCSA2003:Messaging MCITP:Server Administrator MCSA:Windows Server 2012
|