Vytisknout stránku | Zavřít okno

Popiska číslo podlahy

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=16036
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 20:17


Téma: Popiska číslo podlahy
Odeslal: bielko
Předmět: Popiska číslo podlahy
Datum odeslání: 04.lis.2012 v 09:07
V miestnosti "Vlastnosti instance" som zadal značku "P2" v kategorií "Iné - Značka". Vytvoril som si popisku ako novú rodinu a chcem jej pridať tento parameter, aby mi ho ukazoval v reze, ale keď si zadám upraviť popisku a ukáže mi parametre kategórie, tak sa tam daný parameter nenachádza.
Idem na to dobre?



Odpovědi:
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 04.lis.2012 v 20:29
Začneme od konce - co potřebujete? Popisku podlahy nebo popisku místnosti? Hodnota P2 označuje určitý typ podlahy? Lze tuto hodnotu zapsat do "systémových" parametrů podlahy (Mark, Type Mark, Comment atd)?

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 04.lis.2012 v 21:38
P2 je typ podlahy.


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 11:22
Fajn , ale potřebujete tento typ podlahy vykázat v tabulce místností (pak parametr musí být součásti Rooms) nebo v řezu jako typ - pak je součástí popisky podlahy a parametr Floors.
Můžete si do informací o sobě přidat verzi Revitu? Protože nelze uložit do nižší verze, je potřeba znát aktuální verzi, jestli má smysl něco publikovat (nějakou rodinu), abyste to mohl vůbec použít.


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 12:28
DAKUJEM


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 13:03
Přesně tak, musí to být sdílený parametr, který je součásti Rooms a přidáte si jej do popisky Rooms Tag nebo si ho načtete jako projektový parametr. On ten parametr může být ten samý jak pro Rooms tak i pro Floors, protože pokud chcete popisovat typ podlahy v řezu, tak si myslím že je vhodnější použít popisku podlahy a ne místnosti (ale je to kosmetická záležitost). Akorát ten typ musíte vyplnit jak ve vlastnostech Rooms tak i ve vlastnostech Floors - sice jsem někde viděl addin, který umí propojovat parametry různých typů entit, ale to by se vše možná zbytečně komplikovalo.
Znovu se v odpovědích zobrazuje bordel z nějakého editoru textu jako u prvních zpráv.


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 14:51
Vy si vytvoríte základovú dosku pod celý objekt a podlahu pod každú miestnosť osobitne?
Alebo si vytvoríte hrúbku podlahy pod celý objekt a iba v reze meníte podla "maskovacej oblasti" jej vrstvy?




Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 21:28
Většinou za a). Jednak kvůli postupu prací, jednak výkazům a i ve 3D se pak lépe zobrazují dispozice. 

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 22:23
Dobrý podvečer,

pokud je to za a), tak nemáte pak prosím problém s popiskou pro výšku parapetu?

-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 07:45
Ďakujem. Potom chápem, že by som mal v reze skôr používať popisku podlahy. Keď ju mám načítanú v projekte, ako ju zapnem, lebo mi to ide iba cez "Popsat vše nepopsané".


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 07:46
Tie popisky parapetu zapínam cez výškovú kótu? Lebo mám ju načítanú v projekte, ale neviem ju zapnúť, snažil som sa cez výškové kóty ako je to v knihe pana Baldu ale nešlo mi to.


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 08:36
Popiska parapetu se váže k oknu, tzn. měla by to být popiska podle kategorie.

-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 10:46
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

Dobrý podvečer,

pokud je to za a), tak nemáte pak prosím problém s popiskou pro výšku parapetu?
Ne, základová deska je pod úrovní podlaží, finish končí na nule podlaží, parapet má kótu od finishe podlahy.


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 10:51
Původně odeslal(a) bielko bielko napsal(a):

Tie popisky parapetu zapínam cez výškovú kótu? Lebo mám ju načítanú v projekte, ale neviem ju zapnúť, snažil som sa cez výškové kóty ako je to v knihe pana Baldu ale nešlo mi to.
Popiska (asi spíše kóta) parapetu okna tedy to 1500(900) pod kótovací čarou je popiska (Tag) okna, který se umisťuje do řady kóty. Jinak lze v řezu pro výšku parapetu taky použít výškovou kótu (Spot Elevation).


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 11:06
Jen pro názornost:



-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 11:42
Vdaka, ano myslel som tu popisku pod kotou. Musim pozriet doma do knihy, mne sa zda ze to tam je pod vyskovou kotou


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 13:52
Původně odeslal(a) Peter Jirat Peter Jirat napsal(a):

Ne, základová deska je pod úrovní podlaží, finish končí na nule podlaží, parapet má kótu od finishe podlahy.
Děkuji za odpověď, takže chápu to prosím správně tak, že základovou desku máte odsazenu od podlaží a pak do každé místnosti děláte extra podlahu, kterou pak spojíte ze základovou deskou (a obdobě to ta máte i u stropních kcí)?

Ještě by mě zajímalo, jak to prosím řešíte s kótou výšky parapetu při rozdílné výšce podlah?



-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 15:32
Ak ste nepoužívali systém od pána Jirata, ako ste potom vi tvorili popisku podláh v reze.


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 19:59
Zatím nijak, v realizačce jsem skladby podlah nikdy na odkaz nevypisoval, neboť výpis podlah dělám jako samostatný výkres s tím, že do legendy místností napíši jen označení skladby ve výpisu.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 20:41
Však ani ja nevypisujem celú skladbu v rezoch iba napíšem označenie podlahy "P1, P2, ...." a popisku som chcel nastavit tomuto označeniu. 


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 08.lis.2012 v 09:42
Nechýbajú Vám v Revite rozšírenejšie prvky pre 2D kreslenie? Ako je napríklad v Autocade paleta "modifikace"


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 08.lis.2012 v 09:49
Ale vždyť v Revitu je paleta Upravit, kde najdete příkazy pro úpravy/modifikaci.


PS: Pro nové dotazy prosím zakládejte nové téma, je to pak přehlednější pro budoucí tazatale.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 08.lis.2012 v 11:29
Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

 jak to prosím řešíte s kótou výšky parapetu při rozdílné výšce podlah?

To je pro zdejší architekty tak málo častý případ, že se řeší přepisem kóty v půdorysu. Zdejší myšleno kanceláří, ne územím :-)


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: statecny
Datum odeslání: 09.lis.2012 v 09:27
Původně odeslal(a) Peter Jirat Peter Jirat napsal(a):

Původně odeslal(a) PepaR PepaR napsal(a):

 jak to prosím řešíte s kótou výšky parapetu při rozdílné výšce podlah?

To je pro zdejší architekty tak málo častý případ, že se řeší přepisem kóty v půdorysu. Zdejší myšleno kanceláří, ne územím :-)
 
Výšku parapetu při rozdílné výšce podlah lze řešit přidáním dalšího podlaží, kdy není nutné zároveň vytvářet i půdorys (při vytváření podlaží se v liště možností zruší volba" Vytvořit půdorysný pohled"). Výška parapetu se pak odečítá od referenčního podlaží. Stačí tedy u okna změnit podlaží od kterého chceme výšku počítat.


-------------
Václav Statečný

Arkance Systems CZ s.r.o.


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 09.lis.2012 v 09:54
Děkuji Vám oběma za odpověď, přidáním podlaží bez půdorysného pohledu to řeším i já, ale říkal jsme si, zda neexistuje i jiná možnost.

Ještě jednou děkuji.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno