Popiska číslo podlahy
Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=16036
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 20:17
Téma: Popiska číslo podlahy
Odeslal: bielko
Předmět: Popiska číslo podlahy
Datum odeslání: 04.lis.2012 v 09:07
V miestnosti "Vlastnosti instance" som zadal značku "P2" v kategorií "Iné - Značka". Vytvoril som si popisku ako novú rodinu a chcem jej pridať tento parameter, aby mi ho ukazoval v reze, ale keď si zadám upraviť popisku a ukáže mi parametre kategórie, tak sa tam daný parameter nenachádza. Idem na to dobre?
|
Odpovědi:
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 04.lis.2012 v 20:29
Začneme od konce - co potřebujete? Popisku podlahy nebo popisku místnosti? Hodnota P2 označuje určitý typ podlahy? Lze tuto hodnotu zapsat do "systémových" parametrů podlahy (Mark, Type Mark, Comment atd)?
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: bielko
Datum odeslání: 04.lis.2012 v 21:38
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 11:22
|
Fajn , ale potřebujete tento typ podlahy vykázat v tabulce místností (pak parametr musí být součásti Rooms) nebo v řezu jako typ - pak je součástí popisky podlahy a parametr Floors. Můžete si do informací o sobě přidat verzi Revitu? Protože nelze uložit do nižší verze, je potřeba znát aktuální verzi, jestli má smysl něco publikovat (nějakou rodinu), abyste to mohl vůbec použít.
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: bielko
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 12:28
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 13:03
|
Přesně tak, musí to být sdílený parametr, který je součásti Rooms a přidáte si jej do popisky Rooms Tag nebo si ho načtete jako projektový parametr. On ten parametr může být ten samý jak pro Rooms tak i pro Floors, protože pokud chcete popisovat typ podlahy v řezu, tak si myslím že je vhodnější použít popisku podlahy a ne místnosti (ale je to kosmetická záležitost). Akorát ten typ musíte vyplnit jak ve vlastnostech Rooms tak i ve vlastnostech Floors - sice jsem někde viděl addin, který umí propojovat parametry různých typů entit, ale to by se vše možná zbytečně komplikovalo. Znovu se v odpovědích zobrazuje bordel z nějakého editoru textu jako u prvních zpráv.
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: bielko
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 14:51
Vy si vytvoríte základovú dosku pod celý objekt a podlahu pod každú miestnosť osobitne? Alebo si vytvoríte hrúbku podlahy pod celý objekt a iba v reze meníte podla "maskovacej oblasti" jej vrstvy?
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 21:28
Většinou za a). Jednak kvůli postupu prací, jednak výkazům a i ve 3D se pak lépe zobrazují dispozice.
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 05.lis.2012 v 22:23
|
Dobrý podvečer,
pokud je to za a), tak nemáte pak prosím problém s popiskou pro výšku parapetu?
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
Odeslal: bielko
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 07:45
|
Ďakujem. Potom chápem, že by som mal v reze skôr používať popisku podlahy. Keď ju mám načítanú v projekte, ako ju zapnem, lebo mi to ide iba cez "Popsat vše nepopsané".
|
Odeslal: bielko
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 07:46
|
Tie popisky parapetu zapínam cez výškovú kótu? Lebo mám ju načítanú v projekte, ale neviem ju zapnúť, snažil som sa cez výškové kóty ako je to v knihe pana Baldu ale nešlo mi to.
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 08:36
Popiska parapetu se váže k oknu, tzn. měla by to být popiska podle kategorie.
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 10:46
PepaR napsal(a):
Dobrý podvečer,
pokud je to za a), tak nemáte pak prosím problém s popiskou pro výšku parapetu? |
Ne, základová deska je pod úrovní podlaží, finish končí na nule podlaží, parapet má kótu od finishe podlahy.
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 10:51
bielko napsal(a):
Tie popisky parapetu zapínam cez výškovú kótu? Lebo mám ju načítanú v projekte, ale neviem ju zapnúť, snažil som sa cez výškové kóty ako je to v knihe pana Baldu ale nešlo mi to. |
Popiska (asi spíše kóta) parapetu okna tedy to 1500(900) pod kótovací čarou je popiska (Tag) okna, který se umisťuje do řady kóty. Jinak lze v řezu pro výšku parapetu taky použít výškovou kótu (Spot Elevation).
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 11:06
Jen pro názornost:
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: bielko
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 11:42
|
Vdaka, ano myslel som tu popisku pod kotou. Musim pozriet doma do knihy, mne sa zda ze to tam je pod vyskovou kotou
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 13:52
Peter Jirat napsal(a):
Ne, základová deska je pod úrovní podlaží, finish končí na nule podlaží, parapet má kótu od finishe podlahy. |
Děkuji za odpověď, takže chápu to prosím správně tak, že základovou desku máte odsazenu od podlaží a pak do každé místnosti děláte extra podlahu, kterou pak spojíte ze základovou deskou (a obdobě to ta máte i u stropních kcí)?
Ještě by mě zajímalo, jak to prosím řešíte s kótou výšky parapetu při rozdílné výšce podlah?
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
Odeslal: bielko
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 15:32
|
Ak ste nepoužívali systém od pána Jirata, ako ste potom vi tvorili popisku podláh v reze.
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 19:59
Zatím nijak, v realizačce jsem skladby podlah nikdy na odkaz nevypisoval, neboť výpis podlah dělám jako samostatný výkres s tím, že do legendy místností napíši jen označení skladby ve výpisu.
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
Odeslal: bielko
Datum odeslání: 06.lis.2012 v 20:41
|
Však ani ja nevypisujem celú skladbu v rezoch iba napíšem označenie podlahy "P1, P2, ...." a popisku som chcel nastavit tomuto označeniu.
|
Odeslal: bielko
Datum odeslání: 08.lis.2012 v 09:42
|
Nechýbajú Vám v Revite rozšírenejšie prvky pre 2D kreslenie? Ako je napríklad v Autocade paleta "modifikace"
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 08.lis.2012 v 09:49
|
Ale vždyť v Revitu je paleta Upravit, kde najdete příkazy pro úpravy/modifikaci. 
PS: Pro nové dotazy prosím zakládejte nové téma, je to pak přehlednější pro budoucí tazatale.
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 08.lis.2012 v 11:29
PepaR napsal(a):
jak to prosím řešíte s kótou výšky parapetu při rozdílné výšce podlah?
|
To je pro zdejší architekty tak málo častý případ, že se řeší přepisem kóty v půdorysu. Zdejší myšleno kanceláří, ne územím :-)
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: statecny
Datum odeslání: 09.lis.2012 v 09:27
Peter Jirat napsal(a):
PepaR napsal(a):
jak to prosím řešíte s kótou výšky parapetu při rozdílné výšce podlah?
|
To je pro zdejší architekty tak málo častý případ, že se řeší přepisem kóty v půdorysu. Zdejší myšleno kanceláří, ne územím :-)
|
Výšku parapetu při rozdílné výšce podlah lze řešit přidáním dalšího podlaží, kdy není nutné zároveň vytvářet i půdorys (při vytváření podlaží se v liště možností zruší volba" Vytvořit půdorysný pohled"). Výška parapetu se pak odečítá od referenčního podlaží. Stačí tedy u okna změnit podlaží od kterého chceme výšku počítat.
------------- Václav Statečný
Arkance Systems CZ s.r.o.
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 09.lis.2012 v 09:54
|
Děkuji Vám oběma za odpověď, přidáním podlaží bez půdorysného pohledu to řeším i já, ale říkal jsme si, zda neexistuje i jiná možnost.
Ještě jednou děkuji.
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
|