Vytisknout stránku | Zavřít okno

Synchronizace s centrálním souborem

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=16147
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 20:14


Téma: Synchronizace s centrálním souborem
Odeslal: Beatrice
Předmět: Synchronizace s centrálním souborem
Datum odeslání: 19.lis.2012 v 14:38
Zdravím,

mám problém se synchronizací s centrálním souborem...neustále se to v mém projektu o něco takového snaží, ale nakonec to skončí zprávou, že to nelze a mám teď problém s některými prvky, které když chci smazat, či posunout nebo prostě nějak upravit, naskočí mi chybová hláška, že prvek byl v centrálním souboru smazán a není možné jej tedy jakkoliv modifikovat.

Abych pravdu řekla ani pořádně nechápu o jakou synchronizaci se to má jednat a jak zjistím který soubor má být ten centrální, ale nejraději bych byla, kdyby jste mi někdo poradil, zda-li je možné tuto vazbu raději úplně zrušit, abych už nenarážela na tyto potíže.

Velice Vám děkuji!!!



Odpovědi:
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 19.lis.2012 v 20:32
Pracujete na modelu, který Vám někdo předal? Pokud vám někdo předal centrální soubor, tak máte možnost při otevření lokálního souboru (vzniká většinou automaticky po otevření centrálního souboru) zatržítko Odpojit od Centrálního (Detach from Central). Nebo druhá možnost je nalinkovat centrální soubor do prázdného projektu a pak zbindovat, pak taky ztrácí vlastnosti centrálu - který vzniká umožněním Worksharing - Sdílení pracovních sad.

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno