Vytisknout stránku | Zavřít okno

presah strechy

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=16204
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 14:03


Téma: presah strechy
Odeslal: bielko
Předmět: presah strechy
Datum odeslání: 28.lis.2012 v 09:53
Mám strešný plášť, pri ktorom vnútorný podhľad nechcem aby presahoval do exteriéru. V revite 2012 je možné dané vrstvy rozdeliť funciou "Rozdělit součásti" 
http://www.autodeskclub.cz/clanek/5642-tip-presah-strechy. 
Je možné niečo také aj v Revite 2011.
Ďakujem



Odpovědi:
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 28.lis.2012 v 11:34
Dobrý den,

funkce rozdělení na součásti je dostupná právě až od verze 2012. V nižších verzích ji nenaleznete.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 28.lis.2012 v 13:03
Původně odeslal(a) bielko bielko napsal(a):

vnútorný podhľad
Myslím, že jste si částečně odpověděl sám - vnitřní podhled by asi neměl být součástí střechy, ale součástí podhledu (kvůli výkazům atd). Je mi jasné, že mnohdy to přináší komplikace, ale je vhodné kreslit objekty tak, jak být mají. Není problém mít podhled ve sklonu střechy, ukončit ho jak potřebujete atd.

Zdraví


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 28.lis.2012 v 13:58
Ďakujem. Ono skladba plášťa sa skladá z izolácie medzi krokvami, izolácie pod krokvami a sadrokartónu. Rozmýšľal som že by to bolo v jednej vrstve a iba by som jednotlivé vrstvy ukončil ako treba. 
Veď aj na stene je táto funkcia kde si môžem izoláciu ukončiť, vysunúť ľubovolne. 
Tak v 2012 je to vyriešené Smile

ďakujem za odpoveď


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 28.lis.2012 v 15:58
Původně odeslal(a) bielko bielko napsal(a):


Tak v 2012 je to vyriešené Smile
No, říkat tomuto řešení jako "vyřešené" -  Angry - až si to zkusíte, tak uvidíte. Jen pro info, tady je článek o tom, jak se to dělá - psal pan Balda:
http://www.autodeskclub.cz/clanek/5642-tip-presah-strechy



-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: bielko
Datum odeslání: 28.lis.2012 v 16:08
Vďaka, link na ten článok som dal v prvom odseku. Podla toho som zistil ako sa to robí v 2012


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 29.lis.2012 v 17:22
Oops, toho jsem si nevšiml.

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno