Vytisknout stránku | Zavřít okno

Rozdělení rozvinu plechového dílu Inventoru.

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor, Inventor Professional a Inventor LT, Product Design Collection a Suite, Factory Design Suite; a digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=17137
Datum vytištění: 25.dub.2026 v 00:25


Téma: Rozdělení rozvinu plechového dílu Inventoru.
Odeslal: rys-kt4
Předmět: Rozdělení rozvinu plechového dílu Inventoru.
Datum odeslání: 02.kvě.2013 v 09:48
Dobrý den,
rád bych položil malý "překladatelský" oříšek v tvorbě rozvinů.

Mám rozvin plechového dílu, typicky přechodka obdélník kruh. Výsledný rozvin bývá i velký mimo běžné formáty plechů.
U symetrického dílu  si pomáhám vytvořením druhého i dalších nastřižení plochy (příkaz nastřižení hrany) tak, aby mi po rozvinutí vznikla 1/2 popř. 1/4 rozvinu, Inventor si nějakou část vybere, rozvine a vše je OK.

Otázkou ale toto zůstává, je li rozvin nesymetrický. Pak si Inventor vybere "nějakou" část mezi dvěma nastřiženými hranami a tu rozvine, ale k ostatním částem a ty rozvinout se dostat nemohu.

Lze tedy ovlivnit výběr Inventoru aby provedl rozvin části (mezi dvěma nástřihy) kterou určím a tedy postupně pak všechny?

Úpravu 2D výstupu (dxf rozvinuté plochy pro pálení) již považuji za archaismus.
Ostatní přidávané modelovací principy, odvozování, vytvoření přerušení plochy přímo v rozvinu mi též připadá zbytečné.

Děkuji.
J.B.


-------------
JanB.



Odpovědi:
Odeslal: hoboj
Datum odeslání: 02.kvě.2013 v 11:52
Dobrý den, 
lze si plechovou součást rozdělit na několik segmentů, popř. odříznout celou část součásti a poté udělat rozvin a exportovat ->Tohle udělat na všechny části, poté popř. si upravit do jednoho souboru pro vypálení...


-------------
Vojtěch Visingr


Odeslal: Lubomír Polesný
Datum odeslání: 02.kvě.2013 v 16:50
Dobrý den,
 
zkuste před vytvořením rozvinu vybrat rovinnou plochu. Rozvin by se měl vytvořit z té části, na které vyberete tuto rovinnou plochu.
Vyzkoušeno na Inventoru 2013.


-------------
Lubomír Polesný
Arkance Systems CZ s.r.o.


Odeslal: rys-kt4
Datum odeslání: 02.kvě.2013 v 20:07
Dobrý večer,
princip je dobře funkční, za radu panu Polesnému děkuji.

Plechový díl může tedy mít více nástřihů a je tak možné rozvinout pouze vybranou část.
Podmínkou pro vytvoření  rozvinu další části plechového dílu je zřejmě pouze vymazání předchozího rozvinu aby se nový vytvořil.
I tak je to ale pěkná cesta ke kýženému pohodlí při exportu ploch (dxf) rozvinu plechového dílu po vybraných částech.

ještě jednou děkuji

Jan Binder

(PS: - pak že lenost neprospívá pokroku ?!)



-------------
JanB.



Vytisknout stránku | Zavřít okno