Vytisknout stránku | Zavřít okno

Civil 2012 spadne při spuštění

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=17588
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 03:19


Téma: Civil 2012 spadne při spuštění
Odeslal: Mantlík
Předmět: Civil 2012 spadne při spuštění
Datum odeslání: 29.čvc.2013 v 16:33
Zdravím všechny
Tak jsem na lehce starší PC (dvoujádro Pentium 4, 3 GHz) s Win. XP SP3 nainstaloval Civil 2012 (včetně SP2.1 a SP3.0)
Pokud ho spustím ikonou "česky - Česká republika, tak naběhne, ale přitom se 2 x musí odklepnout hláška :
Výjimka z AcVmTools.arx příkazu
"Neošetřená výjimka 4 (Access Violation Reading 0x0000) na adrese 28C8BA2Eh" (vypadá to že adresa se mění). Vypadá to, že civil přesto funguje ...
 
Jakmile ale ikonu na ploše zkopíruji a změním startovací profil (na cokoliv, včetně toho, že jej zruším), tak je zle a Civil hned při startu při načítání AcVmTools.arx spadne (a ani nedá možnost si přečíst hlášku, ale asi to bude stejná, jako výše
 
Opravná přeinstalace nepomohla
 
Jde s tím něco udělat? Ukazuje to na chybu paměti nebo disku?
 
Děkuji


-------------
J. Mantlík




Odpovědi:
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 29.čvc.2013 v 16:40
Dobrý den,
zkoušel jste to spustit v jiném profilu uživatele? Někde jsem četl, že problém může způsobovat starší ovladač ke grafice, speciálně pokud je tam ATI. Zkuste tedy sehnat novější ovladač, ideálně schválený na stránkách Autodesku


-------------
Martin Folber


Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 29.čvc.2013 v 16:56
Zkoušel jsem to v Administrátorovi, tam je to stejné ....
 
Grafika není ATi, ale Matrox P650 PCIE. Vím, že to není na listině autodesku, ale bývalo ... Do verze 2008 pod Win2000 to šlapalo perfektně.
 
Ale zdráhám se uvěřit, že padání při změně profilu by dělal ovladač grafiky


-------------
J. Mantlík



Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 29.čvc.2013 v 17:10
Zkuste ten ovladač, víc mě k tomu opravdu nenapadá...jestli není jinak problém ve Windows. Má na to nějaký vliv zapínání a vypínání ViewCube?


-------------
Martin Folber


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 29.čvc.2013 v 17:12
Ta grafika je pravděpodobně příčinou, ale podobně se může projevovat i konflikt s jinou systémovou komponentou. Není na tom počítači nějaký atypický doplněk? (TV-video, replikátor portů....)
 
Zkuste úplně vypnout akceleraci grafiky (_3DCONFIG).


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 30.čvc.2013 v 14:49
Pánové, děkuji za názory.
shrnu to ...
- nic atypického v PC není, jen klasicky MB, grafika, DVD, disk
- 3Dconfig je (a byla) vypnutá HW akcelerace
- po předchozím kolapsu Win2000 byl disk minulý týden zformátován a nahrány win XP SP3, word, excel, avg. Dělal to kolega (teď je u moře), takže nevím, jesti ovladač grafiky je ten z června, nebo starší (bohužel ovladače matroxu mají jiné číslo na matroxu, jinak se hlasí ve win a ještě jinak v acadu). Pokud by se něco změnilo případnou instalací novějšího ovladače, dám vědět
- ta hláška v prvním příspěvku asi opravdu bude mít něco společného s viewcube, při pokusu o zapnutí se objeví zase, ale civil nespadne
- na tomto PC používání viewcube nehrozí, stejně tak jako náročné práce v civilu. Hlavní využití bude jako acad s občasným zabroušením do civilu či mapu (import shx či dgn)
- bohužel ikonku "civil jako acad" to při instalaci neudělalo, ale jelikož civil při startu (při načítání acvmtools.arx) padá i přes originální ikony "britský" a "metrický", tak si nedělám iluze, že by to fungovalo
 
- naštěstí se stále dá pouštět ikonou "český", takže jsem místo importu profilu nastavil cesty a další záležitosti v profilu "czech" a vypadá to, že by to mohlo fungovat (tedy s odklepnutím hlášky při startu)
Předám do používání a uvidíme
 
PS. stejmě mi hlava nebere, že by ovladač grafiky mohl za to, že se s jedním profilem civil spustí (byť se objeví ta hláška) a s jiným (třeba identickým, jenom jinak nazvaným) okamžitě spadne ...


-------------
J. Mantlík




Vytisknout stránku | Zavřít okno