Vytisknout stránku | Zavřít okno

Kreslení obdélníku

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Mechanical, Electrical
Popis fóra: Otázky ke strojařským verzím AutoCADu - AutoCAD Mechanical, AutoCAD Electrical, ECSCAD a Mechanical Desktop
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=17859
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 23:00


Téma: Kreslení obdélníku
Odeslal: Hrnčíř
Předmět: Kreslení obdélníku
Datum odeslání: 05.zář.2013 v 07:04
Dobrý den,
v jednom rozpracovaném výkresu mi začal dělat problém nakreslení obdélníku. Když dám příkaz nakreslit obdélník a zadám dva příslušné body, tak se mi nakreslí pouze vodorovná čára začínající v prvním bodě a má délku součtu základny a výšky obdélníka. Při tvorbě obdélníka nepomáhá ani uchycení na stávající entity.
V novém výkresu a jiných výkresech se obdélník vytvoří.
Mám Autocad Mechanikal 2014 v balíčku FDS a dělal jsem několik synchronizací s Inventorem.
V čem může být problém?
Děkuji za informaci.



Odpovědi:
Odeslal: waldosinka
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 07:44
Skusali ste prehodit vykres do inventoru? je tam rovnaky problem?


-------------
zdraví waldosinka :)


Odeslal: Hrnčíř
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 10:04
V Inventoru problém není. V Autocadu v postiženém výkresu jde obdélník nakreslit příkazem Obdélník s příkazového řádku, ale nejde nakreslit použitím ikony Obdélník (zobrazí se úsečka).


Odeslal: waldosinka
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 10:42
mozno hluopa otazka no kreslite ho spravne? :D
aj mne nakresli usecku ak taham vodorovne. terba zadat druhy bod zvisle samozrejme proti prvemu bodu.

ak je vsetko ako my byt moze byt v podazi nejaka ina akcia? na vykrese...
alebo skuste pomocou medzerniku pozret to nadstavenie ondlzniku


-------------
zdraví waldosinka :)


Odeslal: Hrnčíř
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 11:28
Jak se zadávají body u obdélníku vím. Když otevřu dva výkresy, tak v jednom výkresu obdélník nakreslím a v postiženém výkresu nejde nakreslit přes ikonu (ani když body uchopuji na jiných objektech). Na jiném počítači jde v postiženém výkresu obdélník nakreslit.
Ta akce s mezerníkem mi nic neříká, zkuste popsat podrobněji.


Odeslal: waldosinka
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 11:49


-------------
zdraví waldosinka :)


Odeslal: Hrnčíř
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 12:01
Tak z tohoto panelu obdélník taky nelze nakreslit (v postiženém výkresu)


Odeslal: waldosinka
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 12:04
pri zvoleni ktorej kolvek varianty kresby to nejde?.... tak potom uz fakt neviem :D


-------------
zdraví waldosinka :)


Odeslal: Hrnčíř
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 12:19
Z žádné varianty ikony to nejde. Jde to jen z příkazového řádku.


Odeslal: waldosinka
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 12:30
to som blazen


-------------
zdraví waldosinka :)


Odeslal: JanBastecky
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 12:48
Dobrý den,
 
doporučuju zkontrolovat na počítači i ve výkresu lokální nastavení (nastavení znaku oddělovače čísel a pod.). Eventuálně si zkuste nastavit třeba angličtinu ...


Odeslal: Hrnčíř
Datum odeslání: 04.říj.2013 v 13:47
Dobrý den,
jak zjistím ve výkresu lokální nastavení?
Děkuji za informaci.



Vytisknout stránku | Zavřít okno