Vytisknout stránku | Zavřít okno

zaokrouhlení

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=18060
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 21:50


Téma: zaokrouhlení
Odeslal: lucka025
Předmět: zaokrouhlení
Datum odeslání: 10.říj.2013 v 12:23
Tak mám zase jeden dotaz. Jde nějak udělat v nastavení zaokrouhlení? Nevím proc, ale když dám zaokrouhlit na 1 desetinné místo, tak se mi to neprenastaví a pořád to zaokrouhluje na 3 desetinná místa. Třeba mi to dělá u sklonů povrchu. Nedá se s tím něco dělat?
Normálně mi jinak jinde zaokrouhlování funguje.
Dikas




Odpovědi:
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 10.říj.2013 v 21:27
Dobrý den,
nenapsala jste, jakou šablonu jaké verze Civilu používáte? Přesnost lze určit v definici stylu popisku. Musíte se k tomu ale proklikat.


-------------
Martin Folber


Odeslal: lucka025
Datum odeslání: 14.říj.2013 v 05:48
Nejsem uplnej začátečník abych toto nevěděla. Používám sablonu autocad civil 3d 2010 cz, která je pro civil 3D 2010 volně ke stažení na stránkách. Zdá se mi však, že to můžou byt chyby a v jednom z mych minulých dotazů tam byla také chyba - týkalo se to načítání potrubí a objektů, protože jsem zjistila, cím to bylo. Musela jsem to nacítat z jiného souboru, který fungoval, ale nebyl to zrovna ten který jsem potřebovala.
Takto si to tady nastavim na 1 desetnné místo dam ok a ono se mi to vrátí na zaokrouhlení na 3 desetinná místa. Tedy zaokrouhleni se neprovede.


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 14.říj.2013 v 09:58
Dobrý den,
díky za ten screenshot. Ten naštěstí všechno vysvětluje. Pokud se podíváte do definice té proměnné v hranatých závorkách, uvidíte tam P3...tzn. přesnost je nastavena na 3 des. místa. Doporučoval bych tedy kliknutím vpravo v editoru označit tu proměnnou, vlevo pak nastavit přesnost na jedno desetinné místo (tak jak to máte na screenshotu) a hlavně tu změnu provést, což jste neudělala...

Ono je to trochu zakuklené. Stačí, když kliknete na tu vodorovnou šedou šipku ukazující doprava. Tím se provede změna v pravém okně a pro kontrolu uvidíte ...P1...


-------------
Martin Folber


Odeslal: lucka025
Datum odeslání: 16.říj.2013 v 13:33
No jo, máte pravdu. Nějak mě to vypadlo z hlavy, už jsem to dlouho nepoužívala a to jsem se to snažila ten kod editovat  na tu P1 a ono to pořád nešlo. Chtělo by to nějak zvýraznit tu šipičku pro slepce jako jsem já.
Tak děkuji, Cool



Vytisknout stránku | Zavřít okno