Vytisknout stránku | Zavřít okno

podélný řez v rozvržení

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=18134
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 06:39


Téma: podélný řez v rozvržení
Odeslal: lucka025
Předmět: podélný řez v rozvržení
Datum odeslání: 22.říj.2013 v 14:14
Dobrý den,
nedá se nic dělat, asi si bez vašich rad sama neporadím a na netu jsem taky nic nenašla. Chtěla jsem se zeptat jak se má správně udělat podélný řez v rozvržení? Zkoušela jsem to všelijak, ale pořád to nebylo ono, tak jsem se chtěla zeptat, zda na to nejsou nějaké speciální šablony. Pořád tam mám problémy s popiskama. Zkousela jsem to i přes vlastnosti, ale taky nic.
Velice děkuji a omlouvám se, že otravuji, ale rozhodla jsem se všechno ted dělat přes rozvržení i když to umím udělat v modelu, ale prý to není profesionální.
Velice děkuji



Odpovědi:
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 22.říj.2013 v 14:52
Dobrý den,
je třeba mít výkres založený na správné šabloně. Nadále správně používat měřítka výřezu a měřítka poznámek. Věskeré popisy na podélných profilech se výškově samy aktualizují.


-------------
Martin Folber


Odeslal: lucka025
Datum odeslání: 25.říj.2013 v 10:13
Dobrý den,
v podélném řezu kreslím v modelu 1:500,  rozvržení si dám nastavení stránky 1:1000 a nastavím si výřez na 1:1000. Takto mi to vychází nejlépe, ale zdá se mi, že to pořád není to ořechové.
Navíc je mi záhadou, že když dávám za sebou regen, tak se mi model ve výřezu pokaždé vykreslí jinak. Tedy někdy se některé části nevykreslí vubec nebo naopak tak jak chci, ale když se přepnu do jiného rozvržení a vrátím se, tak je to zase jinak.
Příčné řezy mi jdou krásně a situace taky.


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 28.říj.2013 v 16:28
Dobrý den,
musí se s tím někdy trochu laborovat. Ten několikanásobný REGEN by měl pomoci. Nezapomeňte si ten výřez pro PP po usazení zamknout. Víc Vám bohužel neporadím...


-------------
Martin Folber



Vytisknout stránku | Zavřít okno