Vytisknout stránku | Zavřít okno

Nastavení parametru modelu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=18743
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 15:31


Téma: Nastavení parametru modelu
Odeslal: maiklss
Předmět: Nastavení parametru modelu
Datum odeslání: 13.úno.2014 v 07:24
Dobré  ráno.

mám  dotaz je možné  natavit u modelu  parametr tak ,aby musel  být sudý  a nebo  lichý???



Odpovědi:
Odeslal: Cheff
Datum odeslání: 13.úno.2014 v 08:24
Obávám se, že to nepůjde (ve http://help.autodesk.com/view/INVNTOR/2014/CSY/?guid=GUID-EE98BCED-5623-4E3B-9E98-432C6738B081" rel="nofollow - funkcích jsem nic takového nenašel). A o obecném nastavení jinak nevím.

Jediné jak dostat sudou(=2x) a lichou (=2x+1) pomocí běžné matematiky. To ale asi nesplňuje požadavek.

Pak maximálně testovat iLogicem


Odeslal: maiklss
Datum odeslání: 13.úno.2014 v 08:34
No právě pomocí  matematické f-ce to  řeším.  O iLogic vím že existuje:) ale už se na něj chystám.


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 15.úno.2014 v 19:45

Jde to řešit pomocí operátoru modulo - viz tip

http://www.cadforum.cz/cadforum/trik-podmineny-parametr-v-inventoru-bez-ilogic-tip9629 - http://www.cadforum.cz/cadforum/trik-podmineny-parametr-v-inventoru-bez-ilogic-tip9629



-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)



Vytisknout stránku | Zavřít okno