Vytisknout stránku | Zavřít okno

Přepnutí grafické karty v Revitu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=18809
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 20:51


Téma: Přepnutí grafické karty v Revitu
Odeslal: Kronos
Předmět: Přepnutí grafické karty v Revitu
Datum odeslání: 22.úno.2014 v 11:32
Pěkný den,

mám na notebooku dvě grafické karty. První je ta "úsporná" méně výkonná od Intelu a druhá je od Nvidie, která má mnohem vyšší výkon.  Jde nějak nastavit, aby Revit používal při práci právě tu Nvidii?

Zkoušel jsem přes Nvidia Optimus nastavovat aby se při spuštění přepla grafická karta právě na tu Nvidii, ale když vejdu do možností v Revitu, tak stále se používá ta od Intelu.

Nevíte jak na to?

Děkuji



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 22.úno.2014 v 12:07

Je potřeba nastavení Spustit s grafickým procesorem - viz tip:

http://www.cadforum.cz/cadforum/pad-inventoru-2013-2014-na-pocitacich-s-dvema-grafickymi-kartami-tip9366 - http://www.cadforum.cz/cadforum/pad-inventoru-2013-2014-na-pocitacich-s-dvema-grafickymi-kartami-tip9366



-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Kronos
Datum odeslání: 22.úno.2014 v 13:21
Bohužel, takto jsem to zkoušel a Revit stále pracuje s grafikou od Intelu.


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 22.úno.2014 v 13:49
Jaká je ta druhá grafika? Zkuste aktualizovat její driver. Také zkuste přepnout Windows s Aero grafiky na klasické zobrazení.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Kronos
Datum odeslání: 22.úno.2014 v 15:19
Vypnutí windows Aera nepomohlo. Mám grafickou kartu Nvidia GEFORCE GT 630M (2GB RAM). Sice není certifikovaná, ale řekl bych, že dostatečně výkonná na základní 3D zobrazení. Zajímavé je, že jiné aplikace jdou normálně spustit s touto grafickou kartou a pouze Revit ne Cry


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 22.úno.2014 v 15:45
S kartami se sdílenou pamětí mohou být potíže. To není moc karta na CAD. Zkuste v Optimusu vypnout ruční volby a nechat karty přepínat automaticky. Pak se ještě dá v Revitu úplně vypnout kontrola/využití akcelerací, ale to bych nedoporučoval.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Kronos
Datum odeslání: 25.úno.2014 v 18:21
Bohužel se mi stále nepovedlo přepnout grafické karty. Jiné možnosti Vás nenapadají?


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 25.úno.2014 v 21:22
Ne, maximálně bych zkusil zaktualizovat driver nVidia.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: lacicisecky
Datum odeslání: 26.úno.2014 v 00:34
Dobrý deň,

nedávno som riešil niečo podobné, akurát že mne program vždy spadol po otvorení nového projektu (nie po spustení programu). Mám NVIDIA GEFORCE 310M a pomohlo jedine vypnutie HW akceleracie. U starších verzii revitu nebol s grafickou kartou problém. Skúste v subore revit.ini prepísať hodnotu riadku "UseGraphicsHardware=1" na 0 a potom spustiť revit.


-------------
Ladislav Čišecký


Odeslal: Kronos
Datum odeslání: 26.úno.2014 v 16:58
Když akceleraci vypnu, tak si příliš nějaké změny nevšimnu. Soubor revit.ini jsem našel v datech aplikací a tam v autodesku a revitu 2014, ale řádek UseGraphicsHardware bohužel ne. 


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 26.úno.2014 v 17:05
To nastavení nedělá nic jiného než volba v dialogu Možnosti. 

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: lacicisecky
Datum odeslání: 26.úno.2014 v 18:27
Citace To nastavení nedělá nic jiného než volba v dialogu Možnosti.


Ano, ale nieje divné, že tam ten riadok nieje? Nemôže to mať nejakú spojitosť s problémom?


-------------
Ladislav Čišecký


Odeslal: Kronos
Datum odeslání: 26.úno.2014 v 20:07
Mě celkově příjde divné, že Revit nejde s tou lepší grafickou kartou spustit. Všechny jiné aplikace jdou, ale Revit prostě ne a přitom ta od Nvidie má mnohem lepší výkon než ta základní.


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 26.úno.2014 v 20:39
Nejde spustit? Myslel jsem jen že to na ni nepřepne. Tu aktualizaci jste zkoušel?

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Kronos
Datum odeslání: 27.úno.2014 v 19:22
Ano, ovladače mám aktuální v obou grafických kartách. Revit se právě normálně spustí, ale pořád jede na té grafické kartě od Intelu. A to je docela problém, když už mám více rozpracovaný projekt tak se to ve 3D docela seká.



Vytisknout stránku | Zavřít okno