Vytisknout stránku | Zavřít okno

Prvek, který se přizpůsobí terénu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=19081
Datum vytištění: 24.čer.2026 v 22:14


Téma: Prvek, který se přizpůsobí terénu
Odeslal: Kronos
Předmět: Prvek, který se přizpůsobí terénu
Datum odeslání: 04.dub.2014 v 16:01
Dobrý den,

existuje nějaký prvek jako je stěna, který se přizpůsobí terénu? Ideální by bylo, abych mohl tahat například stěnu a ta se přizpůsobila nerovnostem na terénu. Tím by se jednoduše dělali obrubníky, silnice, ploty  atd. Je to možné? 

A když už píšu, tak se zeptám, jak udělat oplechování atiky? 

Děkuji



Odpovědi:
Odeslal: varas
Datum odeslání: 04.dub.2014 v 16:21

ahoj

atiku spravíš najjednoduchšie ako prídavok steny - spravíš si profil aký potrebuješ podľa hrúbky muriva, presahy dole, spády a pod. a to len dáš ako prídavok na hornú hranu muriva atiky - len dá sa to robiť len v 3D a treba sa pozerať na steny rovnako - z jedného pohľadu sa nedá korektne vložiť prídavok na napr. 4 steny štvorcového domu - dáš to na dve steny orientované k tebe ext. plochou, potom si otočíš objekt o 180 stupňov a pridáš prídavok na zvyšné dve steny. Proste sa musíš na tie steny pozerať vždy buď zvonka alebo z vnútra. 



Odeslal: bielko
Datum odeslání: 04.dub.2014 v 17:32
Ja som riešil oplechovanie atiky ako "komponenta na mieste" pomocou príkazu "tažení". Trajektóriu som dal obvod atiky a v reze som si nakreslil prvok, ktorý trajektóriu skopíroval.


Odeslal: varas
Datum odeslání: 04.dub.2014 v 17:40
in-place komponent je OK, ale len na menších stavbách - ak ich v projekte veľa spomaľujú model, preto je lepšie si radšej spraviť family /nie tento konkrétny príklad/ alebo použiť systémový nástroj - v tomto prípade prídavok steny


Odeslal: Kronos
Datum odeslání: 05.dub.2014 v 10:47
Děkuji za rady. Atiku jsem nakonec udělal pomocí přídavku stěny.

S tím prvkem, který by kopíroval povrch terénu nevíte? Ideální by bylo možnost nastavit stěnu, aby ten terén kopírovala. 


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 05.dub.2014 v 13:51
Takový jednoduchý prvek není :-( Stěna se dá přizpůsobit editací profilu řezu terénem v daném profilu, ale je to dost pracné. Existuje několik návodů na webu (byla na to přednáška - asi na Autodesk university, myslím v minulém roce, jak to udělat, aby horní hrana stěny kopírovala terén - zkuste hledat).

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno