Vytisknout stránku | Zavřít okno

Proměnná provázaná se sestavou.

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor, Inventor Professional a Inventor LT, Product Design Collection a Suite, Factory Design Suite; a digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=19103
Datum vytištění: 13.kvě.2026 v 19:30


Téma: Proměnná provázaná se sestavou.
Odeslal: nois
Předmět: Proměnná provázaná se sestavou.
Datum odeslání: 08.dub.2014 v 14:12
Zdravím měl bych takový dotaz. Chtěl bych vědět jestli jde provázat součásti tak aby, když v hlavní sestavě změním jeden parametr změnil jsem zároveň parametr ve více součástí. Často dělám stejný stroj, ale s rozdílnou výškou, chtěl bych si to tímto zjednodušit. Děkuji za případné rady.



Odpovědi:
Odeslal: VlJanecek
Datum odeslání: 08.dub.2014 v 14:42
V takhle starém Inventoru to nejspíš nepůjde. Jinak parametry součástí jde snadno tahat do sestavy, ale zpátky už ne.


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 08.dub.2014 v 15:01
Těch cest je více, může použít iLogic, můžete si do sestavy vložít řídicí součást (jen parametry) a ostatní součásti na ní - na její parametry - navázat (např. pomocí funkce Připojit). Pokud ale opravdu máte verzi R11, budou možnosti omezené.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz helpdesk.arkance-systems.cz)


Odeslal: Navara
Datum odeslání: 08.dub.2014 v 21:36
Standartně se to řeší přes funkci "odvodit" a ta byla dostupná i v této prehistorické verzi.


Odeslal: nois
Datum odeslání: 09.dub.2014 v 07:51
Díky za rada. Prehistorická :D to bych měl zmínit, že vedle toho mám autocad 2004



Vytisknout stránku | Zavřít okno