Podsestava kolej vs. převýšení
Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=19187
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 23:54
Téma: Podsestava kolej vs. převýšení
Odeslal: sibiii
Předmět: Podsestava kolej vs. převýšení
Datum odeslání: 22.dub.2014 v 14:46
Zdravím, nevím jestli nedělám něco špatně, ale pokud použiju do šablony typických řezů podsestavu Kolej z czech country kitu, tak nerespektuje nastavené převýšené koleje, pokud použiji podsestavu rail ze záložky bridges and rails, tak ta převýšení používá v pořádku, nemá někdo nějaký tip co s tím? Používám C3D 2014 Díky
|
Odpovědi:
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 22.dub.2014 v 23:08
Dobrý den, napadá mě, jestli máte nastavený vzorový řez nastavený jako kolej a používáte-li výpočet převýšení podle XML souboru z Country kitu.
------------- Martin Folber
|
Odeslal: sibiii
Datum odeslání: 23.dub.2014 v 07:58
Používám, převýšení jsem kontroloval podle tabulky převýšení oblouku. A podsestava je nastavena jako kolej.
|
Odeslal: _vlk
Datum odeslání: 23.dub.2014 v 08:24
|
Tak jsem zkusil v rychlosti použít obě zmíněné podsestavy (normálně je nepoužívám) a opravdu se ta z CK chová podivně, vykresluje se s menším převýšením než je skutečné, nedrží niveletu....
|
Odeslal: sibiii
Datum odeslání: 23.dub.2014 v 08:37
_vlk napsal(a):
Tak jsem zkusil v rychlosti použít obě zmíněné podsestavy (normálně je nepoužívám) a opravdu se ta z CK chová podivně, vykresluje se s menším převýšením než je skutečné, nedrží niveletu.... |
no mě po pár testech přijde, že aplikuje převýšení maximálně nějakých 3,5 cm, více ne
ještě k tomu výpočtu převýšení, původní výpočet byl zvolen podle tabulek, ale pak byl ručně upravován, aby byla optimalizována trasa z hlediska délek vzestupnic
EDIT: vytvářím si vlastní podsestavu, zatím převyšuje OK, tak až bude ready hodím jí sem, aby bylo srovnání
|
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 23.dub.2014 v 09:01
Dobrý den, příznám se, že tuto podsestavu z CK nepoužíváme. Máme udělaný vlastní vzorák koleje...
------------- Martin Folber
|
Odeslal: sibiii
Datum odeslání: 23.dub.2014 v 15:40
Jak sem slíbil, přikládám svou podsestavu koleje, je to můj téměř první výstřelek v SC, ale zdá se že funguje, jen upozorňuji, že není okódovaná a že je určena jen pro nekomerční užití  uploads/53066/_kolej_v_0.0.0.zip" rel="nofollow - uploads/53066/_kolej_v_0.0.0.zip
|
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 23.dub.2014 v 22:01
Dobrý den pane kolego, na první nástřel to není vůbec špatné. Pravá legrace začne teprve s variantami tvaru štěrkového lože a tloušťkou lože pod nepřevýšenou kolejnicí...
------------- Martin Folber
|
Odeslal: sibiii
Datum odeslání: 23.dub.2014 v 22:11
Tak tvary KL by měly být OK podle S3, s tou tloušťkou pod pražcem v případě zanoření pražce při převýšení s tím "trochu" bojuji 
|
|