Vytisknout stránku | Zavřít okno

Změna fontu štíků

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=19556
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 23:53


Téma: Změna fontu štíků
Odeslal: Kroupik
Předmět: Změna fontu štíků
Datum odeslání: 02.čvc.2014 v 15:45
Prosím prosím jak změním font, například popisků os, řezů atd. Nedaří se mi to najít, (jsem začátečník). Díky.



Odpovědi:
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 02.čvc.2014 v 15:59
Dobrý den,

tyto prvky jsou obvykle systémové rodiny, kdy je nutné se podívat na zub vlastnostem typu a tam bude odkazováno např. na jiný druh rodiny, kde najdete ty štítky. Pravděpodobně se bude jednat o symboly poznámek.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Kroupik
Datum odeslání: 02.čvc.2014 v 16:09
super, už to mám. Díky! A neporadil by jste mi také, jak k výškovým kótam přiřadit i nadmořskou výšku? Lze to?


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 02.čvc.2014 v 16:22
Ano lze, jen je nutno si vytvořit další typ výškové kóty, kde si ve vlastnostech typu výškové kóty nastavíte Počátek výšky, který můžete vztahovat k:
  • Základnímu bodu projektu.
  • Zeměměřičskému bodu.
  • Relativně.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Kroupik
Datum odeslání: 02.čvc.2014 v 16:29
No to jsem našla, a kde zadám tu hodnotu pro +-0,000?


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 02.čvc.2014 v 17:09
Možná jsem Vás špatně pochopil. Vy si přejete mít v rámci jedné výškové kóty relativní a nadmořské výšky? Toto nastavení nelze dle mého udělat v rámci jednoho typu, ale proč si neudáte dva typy, kdy jednomu z nich vypnete Odkaz a umístíte jej pod typ druhý.

-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Kroupik
Datum odeslání: 02.čvc.2014 v 17:13
aha, já jen že už je mám vynešené,  ty relativní výšky , tak jsme myslela, že jenom změním typ a bude tam oboje. Ale udělám to holt takhle, asi by to šlo upravit v jiném pohledu a zkopírovat zpátky s jiným typem, ne? Abych je nemusela vynášet znova...


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 02.čvc.2014 v 19:52
Dobrý večer, ano pro jednotnou změnu by šlo pohled zduplikovat s detaily, následně vybrat všechny výškové kóty, změnit typ, opět vybrat všechny výškové kóty, zkopírovat a vložit zarovnané do původního pohledu. Pokud však vypnete odkaz, tak se stejně nevyhnete úpravě umístění kóty.

-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno