Vytisknout stránku | Zavřít okno

railcad v autocadu 2013

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=19602
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 22:29


Téma: railcad v autocadu 2013
Odeslal: vavrouska
Předmět: railcad v autocadu 2013
Datum odeslání: 14.čvc.2014 v 22:34
Dobrý den,

nedaří se mi sprovoznit RailCad v AC 2013.

Při nahrávání menu (.mnu) mi to hlásí chyby - viz. obr.

Je možné mít railcad v AC 2013?

Našel jsem tady návod na zprovoznění v AC 2011, podle kterého jsem postupoval.
Bohužel neúspěšně.

děkuju za rady



Odpovědi:
Odeslal: _vlk
Datum odeslání: 15.čvc.2014 v 07:25
Dobrý den,

kdysi jsem ho ve 2013 normálně provozoval, takže RailCADem to nebude.
Tipnul bych si na nějaké nastavení cest, nemáte jen zablokovaný přístup do složky railcad3.2?


Odeslal: Seiner
Datum odeslání: 15.čvc.2014 v 08:01
Konkrétní aplikaci neznám, ale problém je IMHO v operačním systému. Od Vist výše je zakázán uživateli zápis do Programs files.
  Zkusil bych spustit AutoCAD jako správce a načíst menu. Já jsem přestal instalovat svoje nadstavby do instalační složky AutoCADu. Místo toho je instaluji do extra složek přímo na rootu a nastavuji do nich cesty a důvěryhodnost.


-------------
Vítězslav Seiner

Chrudim


Odeslal: vavrouska
Datum odeslání: 15.čvc.2014 v 08:06
děkuji za odpověď, přístup do složky railcadu jsem si uvolnil, ale bohužel je tuteď problém s inicializací (viz. obr) s tím už si asi budu muset poradit sám, předpokládám, ještě jednou děkuji


Odeslal: vavrouska
Datum odeslání: 15.čvc.2014 v 08:08


Odeslal: Lukas Lepič
Datum odeslání: 19.úno.2015 v 20:59
Zdravím, měl jsem ten samý problém a když jsem spustil AC jako správce problém zmizel. Místo něj se ale objevil jiný. Nevíte někdo co s tím? předem díky za rady



Odeslal: _vlk
Datum odeslání: 20.úno.2015 v 07:35
Tipnul bych si na chybějící nebo neplatný soubor rcauth.vlx, ten obsahuje licenční přístup. Vyžádejte si aktuální soubor od autora.


Odeslal: Lukas Lepič
Datum odeslání: 20.úno.2015 v 14:38
Díky moc, jdu na to.



Vytisknout stránku | Zavřít okno