Vytisknout stránku | Zavřít okno

"Two entities are non coplanar"

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=19620
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 23:53


Téma: "Two entities are non coplanar"
Odeslal: Jaro007
Předmět: "Two entities are non coplanar"
Datum odeslání: 17.čvc.2014 v 16:49
Zdravím,

náhodou mi niekto nevie poradiť ako sa mám vysporiadať s problémom spojenie dvoch polyline čiar, pri ktorých mi vypisuje frázu "two entities are non coplanar" dva subjekty nie sú v jednej rovine. Zároveň skúšal som aj cez príkaz Flatten, čo mi síce pomohlo no rozhádzalo výkres. Evidentne má výkres aj nejaké čiary nad sebou, no neviem tie čiary dať cez UCS do jednej roviny, Z súradnica je 0,
elevation 0 zároveň osnapz 0

prosím o nejakú radu 

ďakujem 


-------------
s pozdravom



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 17.čvc.2014 v 17:08
Buď jsou nakresleny v různých výškách nebo v různých USS. Flatten je dost destruktivní, to nedělejte. V nejhorším křivky retrasujte s uchopovacím režimem INTersection. Viz též tip 2247.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Jaro007
Datum odeslání: 17.čvc.2014 v 17:44
neviem, čím sa to mohlo stať ale mal som tam náložku xref zo zamerania, ale určite som robil v 2D, tak nechápem ako sa mi tam mohlo dostať, že som posunutý v Z súradnici.
Ok, teraz tie čiary sú nad sebou viem si nejako vysvietiť alebo zvýrazniť, ktoré čiary sú posunuté ??
Lebo, keď označím všetko, tak mi nezobrazí vo vlastnostiach súradnice ... 


-------------
s pozdravom


Odeslal: johny
Datum odeslání: 17.čvc.2014 v 18:16
Polylinie porozbíjet do primitivních entit, pak zkuste ten fllaten nebo jiné (http://www.cadcorner.ca/Lisp_Routines/flat.lsp) zkontrolovat oblouky (případně ručně dát ve vlastnostech z=0) a pak polylinie znovu hromadně pospojovat příkazem _join nebo _pedit... Všechno to provádět v WCS.



Vytisknout stránku | Zavřít okno