Vytisknout stránku | Zavřít okno

Převod jednotek v rodinách

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=20406
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 11:59


Téma: Převod jednotek v rodinách
Odeslal: Peter Jirat
Předmět: Převod jednotek v rodinách
Datum odeslání: 17.pro.2014 v 16:35
Neznáte někdo aplikaci, která by mi změnila v rodině jednotky z impéria na metrické? Hlavně při změnách MEP rodin je to dost otravné dělat to ručně.
U jednoduchých stačí vložit do prázdné šablony, ale u komplikovaných (což MEP rodiny dost často jsou) to už nejde.


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Odpovědi:
Odeslal: hlusiakov
Datum odeslání: 17.pro.2014 v 22:37
Dobrý den,
zde máte jednoduchý doplněk, který je spustitelný pouze z editoru rodin.

Složku z archivu stačí pouze zkopírovat do %APPDATA%\Autodesk\ApplicationPlugins\

uploads/20552/UnitsConverter.bundle.zip" rel="nofollow - UnitsConverter.bundle.zip


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 18.pro.2014 v 11:37
To je PŘESNĚ ono. Díky moc za vánoční dárek :-)




-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: rzelinka
Datum odeslání: 09.led.2015 v 08:24
Velmi užitečná aplikace. Můžete mi říci pro kterou verzi R je určena?
Mám 15 a vyhazuje mi chybové hlášky ohledně nenalezeného dll.
Děkuji


-------------
R.


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 09.led.2015 v 08:44
Mně to funguje i v R2015, takto vypadá *.addin:
uploads/74/UnitsConverter.rar" rel="nofollow - uploads/74/UnitsConverter.rar
umístěný v C:\ProgramData\Autodesk\Revit\Addins\2015



-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: rzelinka
Datum odeslání: 09.led.2015 v 08:53
Děkuji, vyzkouším večer. Editaci souboru addinu jsem ještě neměl čas vyzkoušet.

-------------
R.


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 09.led.2015 v 09:48
Díky této kontrole jsem zjistil, kam se zapisuje nastavení té chybové hlášky, když pro nějaký addin zaškrtnete, aby se nezobrazovala. Je to právě do toho souboru *.addin, objeví se v něm řádek něco jako <SupressErrorWarning> (tak nějak).

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: hlusiakov
Datum odeslání: 09.led.2015 v 19:56
Dobrý den,

přišel jsem na to, kde je problém. Soubor *.dll je blokován. Na soubor stačí kliknout pravým tlačítkem, vybrat vlastnosti a dát odblokovat.

Jinak nemusíte nic upravovat. Doplněk funguje ve verzi 2014 i 2015.





Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 09.led.2015 v 21:24
Kdybyste měl ve čtvrtek čas a byl v Brně, tak máte vstup na konferenci zdarma, takovou pomoc je třeba ocenit :-)



-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: rzelinka
Datum odeslání: 10.led.2015 v 13:11
Souhlasím s vámi. Takoví lidé jako p. Hlusiakov posouvají naši práci dopředu..

-------------
R.


Odeslal: hlusiakov
Datum odeslání: 11.led.2015 v 11:55
Děkuji, do Brna již mám vstup zajištěn ;)


Odeslal: libec
Datum odeslání: 29.říj.2015 v 19:06
Dobrý den,
Mám problém s AutoCAD 2015, instalace proběhla bez problémů ale nejde spustit při spuštění mi napíše.
Problem loading acadred.dll resource file.
nevíte někdo jak to spravím děkuji za pomoc


Odeslal: Michalkacerik
Datum odeslání: 30.říj.2015 v 20:02
Chcem sa aj ja veľmi poďakovať, je to iná "bleskovka" zmeniť jednotky v rodine. To je presne to čo ma na REVIT-e najviac teší, že má grafické programovanie Dynamo (ktoré zatiaľ neovládam), umožňuje prístup API Visual Basic C#a má aj skriptovací jazyk Pyton a umožňuje maximálnu automatizáciu opakujúcich sa procesov. No a hlavne potrebuje programátorov (ako Vy) , lebo v rámci našich podmienok a noriem je veľa malých aj veľkých oblastí, ktoré sa dajú vyriešiť len cez doplnky. Ešte raz vďaka.



Vytisknout stránku | Zavřít okno