Vytisknout stránku | Zavřít okno

toolpalety po síti

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Architecture, MEP, Fabrication, Plant 3D
Popis fóra: Otázky ke stavařským aplikacím AutoCAD Architecture, AutoCAD MEP, k potrubní aplikaci AutoCAD Plant 3D, k Fabrication a Advance Steel
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=2070
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 21:50


Téma: toolpalety po síti
Odeslal: Rostislav Říha
Předmět: toolpalety po síti
Datum odeslání: 01.úno.2006 v 19:42

asi mi něco uniká...ale už poněkolikáte nám zmizely z toolpalet ikonky, tak hledám v helpu a tohle fakt nechápu (mé zvýraznění modře) - prosím, vysvětlete mi to jako malému dítěti:

Project Library

A Content Browser library can be set up on a shared network volume to be accessed by all project users. The CAD manager or project owner can associate the library with the project to have quick access to standard tools. This can be especially useful on a large project.

WARNING: You cannot place the project library on a mapped drive.

...znamená to, že se nesmí používat mapované disky, nebo že to nemůže být po síti, nebo že někdo nevěděl, co píše? Když jsme u toho, proč by mělo vadit, ze je cesta X:/něco/něco/třeba ještě něco/Projekt/Content, namísto //počítač/něco jiného/Projekt/content, když se to až po /Projekt prostě mění?



-------------
Rostislav Říha



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 01.úno.2006 v 20:16
že by se neměly používat mapované disky - na ty se chodí trochu jinými metodami (cesty typu  file://\\počítač\sdílení\složka - \\počítač\sdílení\složka by vadit neměly)

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 02.úno.2006 v 10:58
Už to takto blbne dávno a je to na zastřelení. Mapované cesty jsou tu desítky let a teď začínají vadit?

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Rostislav Říha
Datum odeslání: 02.úno.2006 v 15:33

Původně odeslal(a) Peter Jirat Peter Jirat napsal(a):

je to na zastřelení

nemohu souhlasit víc:) - ted snaha o reseni konkretnich problemu:

  1. kdyz nekde na disku najdu paletu (.atc), jak to udelam, abych ji videl z autocadu?
  2. jak udelam to, aby vsichni uzivatele projektu videli stejne palety? tj. jakmile si nekdo zapne projekt, uvidi stejnou paletu a nebude na ni moci nic menit...


-------------
Rostislav Říha


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 02.úno.2006 v 15:59

Původně odeslal(a) Vladimír Michl Vladimír Michl napsal(a):

že by se neměly používat mapované disky - na ty se chodí trochu jinými metodami (cesty typu  file://\\počítač\sdílení\složka - \\počítač\sdílení\složka by vadit neměly)

Dokáže někdo říct, kde použít pouze UNC cesty? Je to závislé na XML (což asi je formát projektu, palet a knihoven)? Přece nebudu mít půl sítě tak a druhou půlku namapovanou.



-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Rostislav Říha
Datum odeslání: 02.úno.2006 v 16:29

Původně odeslal(a) Peter Jirat Peter Jirat napsal(a):

Přece nebudu mít půl sítě tak a druhou půlku namapovanou.

well, budete:)))))

...aspoň u nás si adt v nějaký moment, i když mu zadám, že cesta je na namapovaný disk, samo predela cestu na UNC:))))



-------------
Rostislav Říha


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 02.úno.2006 v 16:47

Přesně tak, takto mi začala blbnout instalace network deploymentu (vyžadovala UNC) u ADT5 - a už se vezeme.

Když se na namapované cesty chodí jinak - je to pro relativní xref jedno, jestli byl definován původně z G:\..\něco na .\něco a teď se sktruktura sítě úplně změní?



-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Rostislav Říha
Datum odeslání: 02.úno.2006 v 17:19
Původně odeslal(a) Peter Jirat Peter Jirat napsal(a):

 a už se vezeme.

Pojdte pane, pujdeme si hrat....

polibte mi pr...!!

mlask!! ... a jedééém.

- zatim se zda, ze jedina cesta, jak mit konzistentni palety je tahat je z katalogu a mit je jako ze se refreshuji, a uzivatelske palety ukladat do documents and settings - jak to mate Vy? 



-------------
Rostislav Říha


Odeslal: Rostislav Říha
Datum odeslání: 03.úno.2006 v 01:47

jasne. a ted jsem si donesl praci domu, otevrel projekt na notebooku, prohlasilo to, ze "toolpalettes will be rebuilt" .... myslel jsem, ze anglicky umim, ale asi ne dost - nevedel jsem, ze to v prekladu znamena "z toolpalet projektu Vam zmizi vsechny Vase ikony"

... a to jsem si o tom precetl celej help a udelal je presne tak, jak to tam psali.



-------------
Rostislav Říha


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 03.úno.2006 v 10:56
nenoste si praci domu:-) palety pretazene z katalogu se automaticky ukladaji i do document and setting (proc?), a pri odpojeni notebooku od site je tam adt stejne nenajde. O projektovych toolpaletach toho moc nevim, zatim si pripravuji W2K3 server. Ale prinasi vam pouzivani projektu opravdu vyhody nebo nedostatky tyto vyhody potlacuji?

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno