Vytisknout stránku | Zavřít okno

Počet bodů mračna v modelu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=20787
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 20:16


Téma: Počet bodů mračna v modelu
Odeslal: Peter Jirat
Předmět: Počet bodů mračna v modelu
Datum odeslání: 28.úno.2015 v 21:55
Je nějaké omezení na celkový počet bodů laserscanu ze všech mračen připojených do modelu - ať už na přímo nebo přes další modely? Pokud ano, jakým způsobem se omezení projeví - chybová hláška, stop načítání nebo jen nezobrazení dalších bodů?



-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 28.úno.2015 v 22:41
Omezení určitě bude, tipuju desítky milionů (podobně jako u AutoCADu). Další se nezobrazí.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 01.bře.2015 v 22:29
Díky, je možno to zjistit přesně? Jak na to reagují mračna v pracovních sadách, které odpojím - zobrazí se další zatím nezobrazené atd.. 
Desítky milionu bodů není zas až tak moc v laserscanu velkých objektů. Recap je umí naředit - že ano?


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 02.bře.2015 v 10:24
Zjistíme. Tipuju ale, že to bude jako v AutoCADu, používají na mračna bodů společné jádro. Předzpracování v ReCap by mělo při případném překročení pomoci.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 25.bře.2015 v 11:42
Tak jsme dnes po několika iteracích dostali odpověď z vývoje. Nejdříve odhadovali podobně jako my, že vzhledem k podobné technologii bude limit podobný jako v AutoCADu, dnes upřesnili že - cituji:
 
- Revit nemá žádný vestavěný tvrdý limit na počet bodů mračna
- pozn. 1: výkon klesá s počtem bodů mračna, přičemž nejvýznamnějším faktorem je počet bodů skutečně zobrazených v aktuálním pohledu - takže můžete mít k modelu připojeno i supervelké mračno bodů a přitom pracovat s velkým výkonem, pokud je rozsah pohledu (view extents) nastaven tak, že obsahuje jen potřebný menší počet bodů
- pozn. 2: v případě rozsáhlých mračen bodů je doporučeno využít SSD disk pro samotné mračno bodů i pro TEMP adresář operačního systému
 


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 25.bře.2015 v 11:50
Díky, to potvrzuje naše sledování, že i obrovská mračna přes desítky miliard bodů se zobrazí, jen to už trochu drhne.

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: zdrk
Datum odeslání: 25.bře.2015 v 12:55
V cadu je to asi jiné, a taky záleží jak se PC vyspí.
Mam 2 miliardy bodů, oříznu jen požadovanou část, a stejně se to cuká.
Jiný soubor, podobně bodů a bez problému.
Škoda, že nejde vypnout hardwarová akcelerace.



Vytisknout stránku | Zavřít okno