Vytisknout stránku | Zavřít okno

Render jako kresba rukou

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=20813
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 21:51


Téma: Render jako kresba rukou
Odeslal: Mikemamm
Předmět: Render jako kresba rukou
Datum odeslání: 05.bře.2015 v 09:08
Dobrý den,
je možné v Revit rendrovat černobíle a ideálně, aby vzhled byl jako při kreslení tužkou, úhlem ? Pro studie by to bylo ideální.
Vím, že to jde pomocí stylu zobrazení, ale je to stále spíše technický výkres než render ....
Jde to jinak ? Addon ?



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 05.bře.2015 v 09:29
Možná něco jako http://www.cadstudio.cz/piranesi - Piranesi ? Nebo různé NPR renderery pro 3ds Max (součást Building Design Suite).

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 05.bře.2015 v 14:33
Ahoj Michaeli, 

v Revitu 2015 je v možnostech grafického zobrazení pohledu volba pro čárovou kresbu. Nesplnilo by to prosím Tvé požadavky?


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: Mikemamm
Datum odeslání: 06.bře.2015 v 14:04
Děkuji za odpověď, je to docela škoda, mohlo by to fungovat přímo v Revitu, než přes externí program.

Ahoj Pepo, ano, to používám, ale není to přesně ono. Vadí mi, že stíny jsou celistvé plochy, ideálně je jen "vyšrafovat" - jako když se kreslí od ruky. Přeci jen to docela ušetří cartridge a vypadá to lépe.
Prostě méně technické a více líbivé pro netechnické oko :)



Vytisknout stránku | Zavřít okno