Vytisknout stránku | Zavřít okno

Ohýbání podle rozvinu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=20877
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 23:00


Téma: Ohýbání podle rozvinu
Odeslal: maiklss
Předmět: Ohýbání podle rozvinu
Datum odeslání: 19.bře.2015 v 09:56
Mám  k dispozici  rozvin  dílce s osama ohybu  ale pokud to  naohýbám tak mi  každá ohybová mírá uletí o pár mm :( je možné  u  každého ohybu měnit k_faktor??? abych mohl ohnutou  součást  upravit do výsledných  rozměrů dle potřebných rozměrů



Odpovědi:
Odeslal: Cheff
Datum odeslání: 19.bře.2015 v 11:57
On je totiž problém v použití ohybu a obruby. - Tyto 2 operace nelze kombinovat (bez úprav). - Obojí totiž používá rozdílný kFator. - Alespoň 2013ka se tak chová, protože pokud jsem měl nastaven model na rozvin z "ohybu" bude výsledný rozvin jiný, než když tu samou součást vymodelujete z ploch, nebo obruby...

Jinak kFaktor pro samostatný ohyb se dá nastavit v "možnostech ohybu" - viz Obr.


Odeslal: waldosinka
Datum odeslání: 17.dub.2015 v 10:11
mozno sa vam hodi nasa tabulka koeficientov ohybania
tu:
http://www.filedropper.com/koeficiemtohbania


-------------
zdraví waldosinka :)


Odeslal: maiklss
Datum odeslání: 17.dub.2015 v 10:48
Děkuji.
Bohužel mi  nepomůže:( díl mi nevycházel kvůli jiným hodnotám odpočtu  v různých úhlech  ohybů.



Odeslal: Michal Pisarovic
Datum odeslání: 20.dub.2015 v 12:09
my to mamae jednoduche chlapi na dielni si ohybaju podla vypoctov z hlavy vykresy ani nesleduju a veci im sedia :D 


Odeslal: MILKA
Datum odeslání: 20.dub.2015 v 13:05
Zdravím,
správa -editor stylů -nadefinujte nový styl rozvinu (k faktor dle Vaší potřeby) a
při ohybu přejděte na záložku možnosti rozvinu a vyberte nové pravidlo.

-------------
Milan Schwarz

TMW, a.s.

Dvůr Králové n/L


Odeslal: maiklss
Datum odeslání: 20.dub.2015 v 13:47
No jde o to ze plech ma 4 ohyby,ale kazdy je jiny jeden 30°dalsi 45 a jeden 90.v tom je kamen urazu


Odeslal: MILKA
Datum odeslání: 20.dub.2015 v 13:52
každý ohyb může mít svoje pravidlo, tj. každý ohyb může mít jiný k_faktor.....

-------------
Milan Schwarz

TMW, a.s.

Dvůr Králové n/L


Odeslal: maiklss
Datum odeslání: 20.dub.2015 v 20:32
Aha:) to ale nevim jak nastavit:(asi. Se mam ještě co učit:)


Odeslal: MILKA
Datum odeslání: 21.dub.2015 v 07:28
Styly navolíte v editoru stylů a u ohybu vyberete k_faktor, který potřebujete.



-------------
Milan Schwarz

TMW, a.s.

Dvůr Králové n/L



Vytisknout stránku | Zavřít okno