Vytisknout stránku | Zavřít okno

Změna ID při posunu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=20945
Datum vytištění: 25.čer.2026 v 16:20


Téma: Změna ID při posunu
Odeslal: Peter Jirat
Předmět: Změna ID při posunu
Datum odeslání: 03.dub.2015 v 13:11
Při posunu stěny se mi změní její ID Angry
Je to zvláštní chování (test na 2015), které nastane, pokud stěnu rozdělím pomocí Break a posunu jednu její část se zatržením Odpojit. Poté, jakýkoli posun změní ID kterékoli posunuté stěny v projektu. Což normálně nemusí vadit, ale při použití Copy/Monitor to začne okamžitě hlásit chybějící namísto posunuté stěny a celý systém kontroly je v háji.
Souvisí to nějak s pamětí v PC, protože nestačí zavřít jen projekt (nový projekt při tom samém Revitu má tu samou chybu), je nutno zavřít Revit a znovu pustit, pak se to chová normálně až do dalšího Break a Disjoin....
Je možno to ověřit a popřípadě nahlásit jako bug? Díky

Hezké Velikonoce


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Odpovědi:
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 03.dub.2015 v 14:06
Ukázka:
http://autode.sk/1MKpRqF" rel="nofollow - http://autode.sk/1MKpRqF

Může to někdo zopakovat a vyzkoušet? 

Díky


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 04.dub.2015 v 10:53
Ahoj Petře,

tak jsem zopakoval postup a u mě (Revit 20140606_1530(x64)) se to chová stejně blbě. Je zajímavé, že pro obě části rozdělené stěny to neustále při každém posunu generuje nové ID.

Přeji též hezké Velikonoce


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: IvanaV
Datum odeslání: 04.dub.2015 v 14:46
20140905_0730(x64)   Update Release 4
Stejné chování, původní část posunem vždy nové ID. Zkoušela jsem i Split with Gap, tam je to taky tak.


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 09.čer.2015 v 22:12
Zkusil jsem to i v 2016, to samé. Ale co je zvláštní, pokud použiju Drag and Drop pro posun elementu, tak se ID nemění. Pokud použiji Move se zaškrtnutým Disjoin, tak se ID mění (i u např. podlah). Jaká je za tím logika??? Zaškrtnutí Disjoin odpojí element od databáze a jakákoli jeho změna (co změna parametru?) vyvolá vznik nového ID? Uvidíme co na to továrna.

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 10.čer.2015 v 07:41
Volba Disjoin ve skutečnosti smaže původní prvek a vytvoří jej znovu - viz:
http://www.cadforum.cz/cadforum/pozor-na-volbu-odpojit-disjoin-pri-presouvani-prvku-v-revitu-tip10354 - http://www.cadforum.cz/cadforum/pozor-na-volbu-odpojit-disjoin-pri-presouvani-prvku-v-revitu-tip10354


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 10.čer.2015 v 08:53
Díky, tak alespoň víme, s čím se popasovat.

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 10.čer.2015 v 09:13
Dobré vědět a taktéž děkuji.

-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno