Vytisknout stránku | Zavřít okno

nastavenie uchopu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=21320
Datum vytištění: 23.čer.2026 v 20:16


Téma: nastavenie uchopu
Odeslal: Pavol012
Předmět: nastavenie uchopu
Datum odeslání: 06.čvc.2015 v 11:15
Dobry den.  Ked kreslím čiarou,prípadne ked chcem dať rez a chem ho dať na stred druhej čiary a nechce mi ho chytiť neviete kde sa to da nastaviť? v autocade je dole lišta kde si človek vyberá tie nastavenia ako uchop na stred,priesečník atd...dakujem



Odpovědi:
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 06.čvc.2015 v 11:30
Dobrý den,

v Revitu jděte na kartu Správa, kde najdete ikonku Uchopování. Zde najdete i klávesové zkratky pro jednotlivé úchopy.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: IvanaV
Datum odeslání: 07.čvc.2015 v 14:25

Zdravim, 

uchopeni střed je SM (SnapMidpoints)
Všechny zkratky jsou v Manage > Snaps (jak psal PepaR).

pak se hodi jeste znat
SO
………vypnout uchopování
SE…až... SX………    přepisy uchopování (z ribbonu Manage, nechápu proč nejsou v klávesových zkratkách jako ostatní :-))
SS………vypnout přepis uchopování

 Uchopeni muzete zvolit taky na pravem tlac. ve chvili, kdy je rezim uchopovani aktivni - ale je to pomalé. 





Vytisknout stránku | Zavřít okno