Povrchy z koridoru
Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=21368
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 18:57
Téma: Povrchy z koridoru
Odeslal: Jan Jirásek
Předmět: Povrchy z koridoru
Datum odeslání: 17.čvc.2015 v 00:02
|
Zdravím přátelé, máte někdo tušení, proč mi nově vytvářený
povrch z koridoru "vylézá" i mimo určenou spojnici s jednoznačným kódem,
jak je tomu na přiloženém obrázku? Koridor je poměrně komplikovaný (teda
alespoň pro mne), je rozdělený na tři regiony a prozatím je VPR tvořen „modrými“
sirkami.
K dalšímu problému s povrchy dochází i v rámci
jednoho regionu (jeden VPR), kde je např. násyp, díky konfiguraci terénu, rozdělen
výkopem na dva oddělené úseky. Pokud chci vytvořit povrch násypu (definovaný
jednou spojnicí s příslušným kódem), nevytvoří se povrch pouze v násypu,
ale dojde ke spojení těch dvou násypů přes výkop, což je samozřejmě nesmysl.
Pokud se nemýlím, pak jediná cesta z tohoto problému je definice povrchů
pro každou část konstrukce, v tomto případě násypu, zvlášť, je to tak?
Díky za případné rady.
|
Odpovědi:
Odeslal: ondrejvojtechovsky
Datum odeslání: 17.čvc.2015 v 07:02
|
Dobrý den,
první problém vyřešíte relativně snadno přidáním hranic do povrchu. Ve vlastnostech koridoru to uděláte na záložce "Hranice". Momentální podoba vašeho povrchu je naprosto standardní a vždy musí dojít i k přidání hranic, jinak jsou do povrchu zahrnuty i takovéto nesmyslné spojnice povrchu. Ostatně přidáním vhodných hranic můžete vyřešit i onen druhý problém, pokud jsem mu správně porozuměl.
------------- Ondřej Vojtěchovský, CAD Studio a.s.
|
Odeslal: Jan Jirásek
Datum odeslání: 17.čvc.2015 v 08:17
|
Jojo, touto cestou jsem na to šel, ale když jsem přidal druhou hranici k jednomu povrchu, pak mi první část tohoto povrchu, definovaná první hranicí, zmizela. Z toho jsem vyvodil, že musím mít každou oddělenou část jednoho povrchu definovanou jako samostatný povrch. Na druhou stranu by použití více hranic v jednom povrchu mělo fungovat, jinak by to asi nešlo vůbec definovat.
|
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 17.čvc.2015 v 09:00
|
Zdravím Vás, Povrch z koridoru, může mít hranici pouze jednu. Prosím pošlete to na HD.
------------- Martin Folber
|
|