Vytisknout stránku | Zavřít okno

tvorba fasády

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=21548
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 20:21


Téma: tvorba fasády
Odeslal: ddrjiri
Předmět: tvorba fasády
Datum odeslání: 31.srp.2015 v 09:59
Zdravím,
jakým způsobem nejefektivněji vytváříte fasádní obklad(např.Cembrit)? Tak aby se dali jednotlivé desky vykázat, měnit jejich barvu a udělat výkres sparořezu.



Odpovědi:
Odeslal: Michalkacerik
Datum odeslání: 31.srp.2015 v 12:29
Tento odkaz poskytuje zaujímavé riešenie:
 
http://www.revit3dblog.cz/je-libo-obkladek/" rel="nofollow - http://www.revit3dblog.cz/je-libo-obkladek/


Odeslal: Jiří Plávek
Datum odeslání: 31.srp.2015 v 13:01
Obvodovým pláštěm, nebo pomocí panelů pláště.
http://help.autodesk.com/view/RVT/2016/CSY/?guid=GUID-D67C16F6-D085-4D45-ADC6-EFD76DE8C672
https://revitswat.wordpress.com/2015/06/05/curtain-wall-vs-curtain-pattern-vs-adaptive-component/


Odeslal: Michalkacerik
Datum odeslání: 31.srp.2015 v 13:23
Dík za link https://revitswat.wordpress.com" rel="nofollow - https:// - revitswat.wordpress.com    možnosti v REVITE vždy milo prekvapia
nerobím architektúru ale TZB ale tento link určite poteší mojich architektov ako efektívne a efektne vyriešiť obklady pod ktorými sa ukrýva zpleť rozvodov.


Odeslal: AdamSt
Datum odeslání: 05.zář.2015 v 00:15
Dobrý den,

mohl bych mít dotaz, jak dosáhnout něčeho takového, vizte obrázek níže? Resp. jak vytvořit fasádu z cembrit desek, v případě, že nefunguje add-on od cembritu? 

Podmínky: 
- fasáda musí být v pohledu kótovatelná, kóta se musí chytat hran desek
- možnost změnit velikost desky
- možnost ořezání desky oknem/dveřmi
- možnost změny materiálu
- výkaz desek

Díky moc. Adam



-------------
AdamSt


Odeslal: IvanaV
Datum odeslání: 05.zář.2015 v 07:59
zdravím,
opět obvodový plášť, půdorysně umístěný kousek před zdí.
Dělení počítáte na osu spáry, tak nastavíte velikost panelů (vlastn.Typu OP > rozvržení: daná rozteč)
Příčle nezobrazujete, ve vlastnostech příčle nastavíte šířku příčle=spáry
Otvory budou Otvorem-Stěna nebo úpravou Profilu celého OP (okno vložené do zdi za obkladem)

takhle stručně, princip je stejný jako u obkladů


Odeslal: AdamSt
Datum odeslání: 05.zář.2015 v 13:20
Tak všechno se mi podařilo, jen ten otvor ne a ne udělat. Zkoušel jsem Otvor - stěna, ale to udělá otvor pouze ve stěně a ne v obvodovém plášti. 


-------------
AdamSt


Odeslal: Jiří Plávek
Datum odeslání: 05.zář.2015 v 14:30
Jakoukoliv díru do pláště uděláte pomocí odečtení objemu v rodině. Tady máte dobře popsáno:
http://phil-osophyinbim.blogspot.co.uk/2013/08/curtain-wall-and-engraving.html


Odeslal: AdamSt
Datum odeslání: 05.zář.2015 v 15:06
Díky moc za článek. Hodně pomohl.

-------------
AdamSt


Odeslal: IvanaV
Datum odeslání: 05.zář.2015 v 15:53
Komponenta na miste je vsehoschopny nastroj, bohužel nebývala v Revitu LT.
Ale pokud ji uděláte, lze oříznout nosnou zeď i předsazený plášť shodnou geopmetríí.

Nástroj Architektura > Otvor: Stěna by měl jít, asi ohlídat vybírání. Nebo zkuste Profil, stačí nakreslit fialově tvar otvoru (tedy pokud se nejedná o obloukovou stěnu).


Odeslal: AdamSt
Datum odeslání: 05.zář.2015 v 15:54
Už to jde, chyba byla u mě. Měl jsem obvodový plášť na ploše objemu. Poté, co jsem jej vytvořil jako stěnu, šlo otvor udělat. :) Díky moc za pomoc. 

-------------
AdamSt



Vytisknout stránku | Zavřít okno