Vytisknout stránku | Zavřít okno

Začátečník

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD 360, prohlížečů, DWG a DWF, Design Review, Navisworks, nadstavby, 123D, A360 a cloud Autodesk 360
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=21617
Datum vytištění: 21.dub.2026 v 09:19


Téma: Začátečník
Odeslal: zdenall
Předmět: Začátečník
Datum odeslání: 15.zář.2015 v 14:36
Zdravím jsem začátečník a potřeboval bych pomoct. Letos mám ve škole CAD ale jen okrajově a kříží se mě s druhým předmětem, takže jsem domluvený s vyučujícím, že hned na první hodině bych mohl udělat zkoušku. Mám ale problém mám udělat ve 3D tento obrázek. Na tom by nebylo nic složité, jenže nevím jak udělat ty žlábky + nevím co si mám představit pod tím, že mám udělat vystínování a nastavit 3D orbit.



Odpovědi:
Odeslal: eb221364
Datum odeslání: 15.zář.2015 v 15:09
Když to vezmu jednoduše uděláš si náčrt drážky v místech, kde budeš drážka, pak už jen dáš vysunout do požadované hloubky a následně odebereš materiál funkcí rozdíl a máš drážku hotovou.
Stínování pouze přepínáš. Zřejme po tobe chce aby ta hřídel nebyla v drátovým provedení ale například v plochém stínování nebo  Gouraudovo stínování bude vypadat předmět reálněji.
 
Nastavení orbitu bude zase že se budeš na hřídel koukat z nějakeho uhlu třeba ISO JZ a ne jen z pudorusu např.


Odeslal: zdenall
Datum odeslání: 15.zář.2015 v 15:13
Děkuji moc a ještě bych se rád zeptal na jednu věc. Ani za boha nevím, jak si to ulehčit a udělat nějak jednoduše takovéte ozubené kolo. Jak udělat ty zuby. Určitě to musí jít jinak než to půl dne počítat a pak jeden po druhém kreslit. Děkuju


Odeslal: eb221364
Datum odeslání: 15.zář.2015 v 15:15
Ozubená kola jsem nikdy nědělal tak snad neporadim spatně, ale na to bych pouzil funkci Pole. To znamena že bych si vytvořil jeden zub. V te funkci pole bych ho označil, napsal tam ze chci kopirovat do kruhu, počet zubu a jen spočítat mezeru mezi zubem a tu tam nastavit.
 
Edit: tady máš nějakou inspiraci:
 
https://www.youtube.com/watch?v=Nv8skZZcUlw" rel="nofollow - - https://www.youtube.com/watch?v=sKBrj4Zcy8E



Vytisknout stránku | Zavřít okno