Vytisknout stránku | Zavřít okno

"pohyb" v nacrtu

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Inventor
Popis fóra: Otázky k programům Autodesk Inventor Professional, Product Design & Manufacturing Collection, Factory Design; digitální prototypy
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=21642
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 18:57


Téma: "pohyb" v nacrtu
Odeslal: japaner86
Předmět: "pohyb" v nacrtu
Datum odeslání: 22.zář.2015 v 08:23
Dobrý deň, potreboval by som poradiť.
Mám načrtnutú geometriu dráhy lopatiek lopatkového dopravníku. Samozrejme táto dráha nie je jedna celistvá krivka ale 3 spojené krivky (dve priamky spojené kružnicou).
Ako možem zavazbiť bloky lopatiek, aby sa mi to pohybovalo po tejto dráhe? Je to vobec možné v náčrtu?



Odpovědi:
Odeslal: Charlee
Datum odeslání: 24.zář.2015 v 06:06
Dobré ráno, v sestavě je na to přechodová vazba, ale v náčrtu tuším že nic.

-------------
Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe.


Odeslal: japaner86
Datum odeslání: 24.zář.2015 v 10:21
Ano, tu vazbu poznam, len ani v modeli by mi nefungovala, ak by som dal prechodovu vazbu rolny na kruhovu plochu. Kruhova plocha opisuje rovnaky obluk ako je na obrazku. Ak by som to tak urobil, rolna by mi nechodila vobec podla zvolenej/pozadovanej drahe.


Odeslal: Cheff
Datum odeslání: 25.zář.2015 v 11:18
Leda tak "OPRAVDU VELKOU OPIČÁRNOU" s nějakou nepřesností.
"Obkreslit" (promítnout současnou geo a body Spliny navazbit) požadovaný tvar dráhy pomocí Spline. Do nového náčrtu si pak tuto splinu promítnout a vazbyt k tomu.

Bohužel na lepší způsob jak "rozpohybovat" náčrt jsem nepřišel. Používám to opravdu jen v nejnutnějších případech - většinou je bezpečnější udělat rovnou "obálku" např. pomocí vytažené jedné roviny...



Vytisknout stránku | Zavřít okno