Vytisknout stránku | Zavřít okno

Vytvořeno ve výukové verzi Autodesk

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: AutoCAD
Popis fóra: Otázky kolem aplikací AutoCAD a AutoCAD LT, AutoCAD web, prohlížečů, DWG a DXF, Design Review, Navisworks, nadstavby, Drive a cloud Autodesk
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=21929
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 14:03


Téma: Vytvořeno ve výukové verzi Autodesk
Odeslal: radek.02
Předmět: Vytvořeno ve výukové verzi Autodesk
Datum odeslání: 24.lis.2015 v 13:18
Zdravím,
jde nějak zjistit, co ve výkrese způsobuje vyskakování hlášky "vytvořeno ve výukové verzi Autodesk"? Ve firmě si někdo natáhl do Autocadu nespíš nějaký blok, který byl v této verzi vytvořen a šíří se to dál. Všechny licence jsou originální, ale problém je v tom, že spolupracujeme se spoustou externích projektantů.

Díky



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 24.lis.2015 v 15:32
AutoCAD vždy varuje (2x) při vkládání případného "školního" DWG souboru. Pokud takové výkresy přicházejí od externího dodavatele, vyžádejte si zaslání verze neporušující licenční podmínky.
 
Novější verze umožňují hlášení potlačit, případně odstranit:
http://www.cadforum.cz/cadforum/autocad-2014-sp1-zmena-varovani-vytvoreno-ve-vyukove-verzi-tip9725 - http://www.cadforum.cz/cadforum/autocad-2014-sp1-zmena-varovani-vytvoreno-ve-vyukove-verzi-tip9725
http://www.cadforum.cz/cadforum/jak-z-dwg-vykresu-odstranit-edu-razitko-vytvoreno-ve-vyukove-tip9756 - http://www.cadforum.cz/cadforum/jak-z-dwg-vykresu-odstranit-edu-razitko-vytvoreno-ve-vyukove-tip9756


-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: radek.02
Datum odeslání: 24.lis.2015 v 15:49
Děkuji.
Problém je si myslím ale v tom, že kolegové kteří mají ACAD 2015 to neřešili, protože je to nijak neomezovalo. Tím pádem došlo k tomu že se tento problém rozšířil do spousty dalších výkresů. Ideální by bylo, kdyby existovala nějaká možnost zjistit, co to ve výkrese způsobuje a vymazat tento soubor z výkresu. Nebo ho nějak vyčistit. To ale podle všeho nijak nede.


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 24.lis.2015 v 15:59
Vyčistit jej lze pomocí tipu 9756. Ale "soubor v souboru" (DWG) nijak odlišit nelze.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Petr75
Datum odeslání: 26.lis.2015 v 13:31
Nejedná se o konkrétní entitu, která identifikuje výkres jako vytvořený ve studentské verzi. Pokud už je výkres převeden do studentské verze, tak stačí cokoliv z něj zkopírovat a "nakazí" se i "čistý" výkres. Po setkání se s takovým výkresem je nejlepší jej co nejdříve uložit do nestudentské verze např. přes dxf formát.


Odeslal: radek.02
Datum odeslání: 09.úno.2016 v 15:11
Dobrý den,

podařilo se mně to odstranit pomocí prohlížeče DWG TrueVieWer následujícím způsobem:
Je nutno otevrit vykres v prohlizeci DWG TrueView a pak postupovat podle tohoto navodu: Funkce DWG Convert, vybrat soubor, tlačítko Convert (select standart) a uložit.




Vytisknout stránku | Zavřít okno