Vytisknout stránku | Zavřít okno

Jak vytvorit simulaci

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=22110
Datum vytištění: 24.čer.2026 v 09:09


Téma: Jak vytvorit simulaci
Odeslal: Jan Mojzis
Předmět: Jak vytvorit simulaci
Datum odeslání: 13.led.2016 v 15:21
Dobry den,
rad bych se vas zeptal jakym zpusobem by jste vytvorili neco takoveho - viz. link nize

https://www.youtube.com/watch?v=5uHzLV3gf78

Jaky postup by jste zvolili a jaky software je potreba pro takovou animaci?
Nikdy jsem podobnou vec nevidel a tka nejak nevim odkud zacit...


-------------
Dekuji za pomoc.
Jan Mojzis



Odpovědi:
Odeslal: Panoch
Datum odeslání: 13.led.2016 v 15:30
Nejspíš pomocí 3ds Max.


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 13.led.2016 v 15:49
Naprostou většinu toho zvládne Navisworks a jeho Timeliner, jen ty jezdící bagříky a shrnovanou podlahu je nutno vynechat :-)

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: Jan Mojzis
Datum odeslání: 13.led.2016 v 16:08
Petre,diky za odpoved.
Mohl by jsi mi trochu priblizit jak by jsi postupoval?
Ja jsem to pochopil tak,ze prvnim krokem je vytvoreni vsech potrebnych 3d prvku a posleze jim je trba pripojit urcitou casovou posloupnost prave v Naviswork / Timeliner....abych byl uprimny slysim ot tomhle pluginu pro revit poprve,takze prozatim tapu....musim si o tom trochu pocist.
Diky za kazdou radu.


-------------
Dekuji za pomoc.
Jan Mojzis


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 13.led.2016 v 16:14
Těch cest je několik, chce to hlavně dobře vymodelovat ten objekt v Revitu nebo v něčem obdobném, pak ho načíst do NW, tam rozdělit jednotlivé objekty podle času (obdoba MS Project), zvolit zda je to výstavba nebo demolice a nastavit barevnosti jednotlivých etap (mohou mít reálnou barvu nebo mohou být pro přehlednost obarvené).
Na webu je k tomu dost videí pro názornost. Ale je to pracná záležitost. 
Nelze na to použít NW Freedom, jen vyšší verze Simulate nebo Manage.
Jo a Navisworks není plugin, ale samostatný sw např. v balíku Building Design Suite Premium


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno