Vytisknout stránku | Zavřít okno

Napojení stěn

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=22523
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 23:53


Téma: Napojení stěn
Odeslal: JIPISEK
Předmět: Napojení stěn
Datum odeslání: 30.bře.2016 v 20:42
Přeji pěkný večer všem, mám problém v revitu když napojuju více zdí v jednom místě a budu rád za každou radu, myslel jsem, že to nějak vyřeším pomocí priorit,či nastavení, ale jaksi se mi to nepodařilo odhalit. Na obrázku je ukázkový případ. Vlevo to, co mi udělá revit jak u sloené tak základní stěny a vpravo, to co bych potřeboval automaticky z revitu, avšak na pravém obrázku jsem to již upravil krycí oblastí a čárou izolace. Jde mi o to tu stěnu oddilatovat Děkuji.



Odpovědi:
Odeslal: mnementh
Datum odeslání: 30.bře.2016 v 21:00
Mno, přidal jsem oběma vrstvám (izolantu i jádru stěny) konstrukční materiál a  nastavil zalomení na koncích a funguje to bez problému.



Odeslal: JIPISEK
Datum odeslání: 30.bře.2016 v 23:32
Děkuju za radu, už to jde. Já tu izolaci neměl jako konstrukční materiál. To byl problém.


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 31.bře.2016 v 11:09
Původně odeslal(a) mnementh mnementh napsal(a):

Mno, přidal jsem oběma vrstvám (izolantu i jádru stěny) konstrukční materiál a  nastavil zalomení na koncích a funguje to bez problému.

Oběma konstrukční materiál (jak?) nebo jsou obě součástí nosné vrstvy? Mám za to, že konstrukční materiál (zatržítko ve skladbě stěny) může být jen na jedné vrstvě.


-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: mnementh
Datum odeslání: 31.bře.2016 v 12:39
Když oba materiály budou v oblasti nosné části skladby, tak lze zatrhnout možnost konstrukční materiál u obou.. není to úplně košer, ale funguje to :)


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 31.bře.2016 v 14:53
Zkouším v 2016, ale nejde mi to. Mohu u obou vypnout, ale zapnout lze jen u jedné z vrstev uvnitř nosné části.

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: mnementh
Datum odeslání: 31.bře.2016 v 14:58
Zkoušeno na verzi R2015...16 bohužel nemám 


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 31.bře.2016 v 15:20
Zajímavé, nedokážu to ani v 2014,15,16 :-(

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz


Odeslal: milan d
Datum odeslání: 01.dub.2016 v 13:21
Dá sa to aj v Revit-e 2016, nemyslím si že je to správne. Funkciu tepelnej izolácie je potrebné nastaviť ako "Konstrukce"

-------------
milan


Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 01.dub.2016 v 13:58
Tak je to i u mne, Konstrukce (priorita) může být x-krát, ale Konstrukční materiál (zaškrtávatko na konci řádku Konstrukce) dokážu jen v jednom z těchto řádků.

-------------
PJ

http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno