Vytisknout stránku | Zavřít okno

Městská komunikace

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=22994
Datum vytištění: 26.čer.2026 v 18:55


Téma: Městská komunikace
Odeslal: Demise
Předmět: Městská komunikace
Datum odeslání: 11.čvc.2016 v 11:11
Dobrý den,
je možno v Civilu projektovat přímo MK? 
Vytvářím návrh trasy a při poměru návrh. rychlost - oblouk mi to nevytváří oblouk (potřebuji do ulice navrhnout obytnou zónu).
Nechce se mi to moc rýsovat ve 2D, poradil by mi někdo, prosím?
Předem děkuji za odpověď



Odpovědi:
Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 11.čvc.2016 v 11:16
Samozřejmě ano, ale je to v některých ohledech složitější, než v extravilánu. Nemůžete se spoléhat na automatismy a např. klopení (stejně v MK jsou většinou jednostranné sklony)


-------------
J. Mantlík



Odeslal: Demise
Datum odeslání: 11.čvc.2016 v 11:20
O klopení ani neuvažuji, zkouším to jen cvičně, akorát se nemůžu dostat přes ty oblouky. Bohatě by mi stačilo, kdybych se dostala k podélňáku..


Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 11.čvc.2016 v 11:22
Původně odeslal(a) Demise Demise napsal(a):

, akorát se nemůžu dostat přes ty oblouky. .


Promiňte, nerozumím ... Můžete to vysvětlit?


-------------
J. Mantlík




Vytisknout stránku | Zavřít okno