Vytisknout stránku | Zavřít okno

Georeferencovaná mapa-načtení

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=23366
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 04:11


Téma: Georeferencovaná mapa-načtení
Odeslal: Starec
Předmět: Georeferencovaná mapa-načtení
Datum odeslání: 11.říj.2016 v 18:26
Neví mě někdo poradit jak načíst georeferencovanú mapu (ortofotomapu) do Civilu. Díky


-------------
starec



Odpovědi:
Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 11.říj.2016 v 19:54
V jakém formátu? Standardní příkaz Mapu/Civilu pro vkládání obrázků (MAPIINSERT) podporuje i georeference. Viz http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=5065 - http://www.cadforum.cz/cadforum/qaID.asp?tip=5065
Alternativně můžete použít i utilitu GeoRefImg.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: Starec
Datum odeslání: 11.říj.2016 v 21:38
Díky , na víc pokusú se to povedlo, kupodivu bylo potřebné nastavit jednotky na palce ??


-------------
starec


Odeslal: jakub_kares
Datum odeslání: 12.říj.2016 v 09:42
To je divné, můžete mi poslat daný podklad? Pokud je v metrech, neměl bysta nastavovat palce ...


Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 12.říj.2016 v 09:50
Stává se to, mohu potvrdit ...
Některé geotiffy se při připojení tváří, že jsou v metrech, jiné v palcích, ale oba se připojí k podkladu v metrech správně. Zřejmě záleží na aplikaci, ze které jsou vytvořeny.
Zvykl jsem si udávané jednotky geotiffu ponechat a měnit je až tehdy, pokud se to nepřipojí správně


-------------
J. Mantlík




Vytisknout stránku | Zavřít okno