Vytisknout stránku | Zavřít okno

Command Aliases

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=23568
Datum vytištění: 24.čer.2026 v 01:05


Téma: Command Aliases
Odeslal: David23
Předmět: Command Aliases
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 07:18
Dobrý den,
potřeboval bych poradit s nastavením zkratek příkazů v Command Aliases. 

Zkoušel jsem si nadefinovat zkratky pomocí Command Aliases, ale používám českou verzi (civil 2017) a v natavení jsou na výběr pouze anglické příkazy, které při následovném použití vypisují chybu "neznámý příkaz" (česká verze pravděpodobně nezná anglické příkazy jako copy, move...). Známý mi napověděl, že při vytvoření zkratky v angličtině by se měl vytvořit soubor acad.pgn, ve kterém můžu pomocí poznámkového bloku zkratky nadefinovat do češtiny, ale bohužel se mi tento soubor nevytvořil (on používá cad 2016). Zkoušel jsem také zkratky vypsat přímo do acad.pgp, ale žádný výsledek. 

Mohli byste mi prosím poradit, jak zkratky správně nastavit, popřípadě, kde dělám chybu?

Děkuji.




Odpovědi:
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 08:58
Dobrý den,

on je zná, jen je nutno dát před příkaz spodní podtržítko, např.: _move.


-------------
PepaR
https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz


Odeslal: vbehun
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 09:23
Správně, podtržítko pomůže na příkazovém řádku.
V souboru "acad.pgp" však musí být příkazy podle aktuálně používané lokalizace:
V anglické verzi např. anglické "Move", v české pak česky "Posun".
---
uploads/81/acad_pgp_cz.zip" rel="nofollow - uploads/81/acad_pgp_cz.zip
uploads/81/acad-pgp-cz.zip" rel="nofollow -

-------------
=^..^=


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 09:42
ACAD.PGP v support složce si můžete libovolně upravit, je to obyčejný textový soubor. Formát zadávání nových příkazových zkratek (aliasů) poznáte podle stávajících, přednastavených.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: David23
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 11:29
Zkoušel jsem acad.pgp upravit, ale stejně mi nadefinované příkazy nefungují. Nepomohlo ani nahrazení souborem od uživatele vbehun.


Odeslal: vbehun
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 11:40
Je možné, že Autocad neví, kde jej má hledat.
Je ten soubor ve vyhledávací cestě? (Nástroje - Nastavení - Soubory - ...)
---
Upravený soubor je nutno inicializovat příkazem [CMD]REINIC[/CMD] (_REINIT)


-------------
=^..^=


Odeslal: Lubomír Polesný
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 11:42
Dobrý den,
 
Souborů "acad.pgp" je na disku docela dost. Vy musíte upravit ten správný.
V AutoCADu zvolte kartu "Správa", panel  "Přizpůsobení", ikonu "Upravit zástupce". V tomto případě se otevře správný soubor "acad.pgp"
 
Potom zadejte příkaz [CMD]REINIC[/CMD] (_REINIT) se zaškrtávátkem "PGP soubor" k opětovnému načtení souboru "acad.pgp".
 


-------------
Lubomír Polesný
Arkance Systems CZ s.r.o.


Odeslal: David23
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 12:16
Děkuji za rady, už mi to funguje. Soubor jsem hledal ve složce s nainstalovaným CADem, ale to nebyl ten správný.


Odeslal: johny
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 12:36
Ono stačí do "big A" menu napsat "pgp"... a kliknout na první položku.



Vytisknout stránku | Zavřít okno