Vytisknout stránku | Zavřít okno

Monitor

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: CAD - obecně
Název fóra: CAD hardware
Popis fóra: Otázky hardware, PC, pracovní stanice, grafické karty, plotry, 3D tiskárny a periferní zařízení, 3D myši, skenery a tiskárny, výrobci HW (HP, Dell, IBM...)
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=23570
Datum vytištění: 10.čer.2026 v 10:35


Téma: Monitor
Odeslal: Hrnčíř
Předmět: Monitor
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 09:12
Dobrý den,
jaká je optimální velikost monitoru pro práci s Inventorem?
Mám 24", ale zdá se mi už malý. Hodně místa zabere Ribon a prohlížeč, takže pracovní plocha je celkem malá. Uvažuji monitor 27" nebo 32". Viděl jsem v reálu 27", ale není o moc větší než 24". Práci na monitoru 32" si nedovedu představit, tak bych chtěl zeptat, jestli má někdo takový monitor a zda jej doporučuje pro práci s Inventorem.
Děkuji za informace.



Odpovědi:
Odeslal: maiklss
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 09:23
Mám 22 a 32 a nemůžu si stěžovat:)< id="foxcub_translator_popup_win" style="visibility:;width:0px;height:0px;border:0;padding:0;">

-------------
Když můžu pomůžu:)


Odeslal: Vladimír Michl
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 09:40
Spíš je asi podstatné rozlišení - z něj pak plyne velikost monitoru v závislosti na tom, jak ostříží máte zrak. Rozlišení 1900x1200 a monitor 24" bývají celkem obvyklé.

-------------
Vladimír Michl (moderátor)
ARKANCE CZ - https://arkance.world - arkance.world
(podpora viz emea.support.arkance.world)


Odeslal: johny
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 09:42
Ono záleží jaký máte rozpočet. 27" se nechá koupit ještě za rozumný peníz kolem 15tis, 30" už je tak dvakrát dražší.
Určitě je třeba hledět na rozlišení - ono se možná ukáže, že oba budou mít stejné, jen body na 30" budou větší. Každopádně min. 2560x1440


Odeslal: sonicer
Datum odeslání: 01.pro.2016 v 16:13
Nevím jak ma rozhozený inventor ribony, ale ja bych volil širokouhlý...
vhodné na serfování, editaci fotek tak i pro revit(paletky vedle)


-------------
Sonicer - Revit master, plugin developer
http://www.bimrvt.cz" rel="nofollow - BimRvt.cz



Vytisknout stránku | Zavřít okno