Vytisknout stránku | Zavřít okno

Nlinie z 2D křivky a povrchu ?

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=23619
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 20:51


Téma: Nlinie z 2D křivky a povrchu ?
Odeslal: Mantlík
Předmět: Nlinie z 2D křivky a povrchu ?
Datum odeslání: 14.pro.2016 v 17:11
Dobrý den
Potřeboval bych zacílit na Nlinii, ale pro její vytvoření na 3Dkřivku  je potřeba nějak "sloučit " 2D křivku (katastr) a přiřadit jí výšky z povrchu (zaměření terénu)
Jde to vůbec? Nebo se k požadované 3D křivce dostanu jiným způsobem? Anebo to řešíte úplně jinak?
Potřebuji to pro navázání krajního svahu na terén na hranici pozemku, což je veličina proměnná jak šířkově tak i výškově. Sklon svahu není až tak důležitý ...

Děkuji za nápady


-------------
J. Mantlík




Odpovědi:
Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 14.pro.2016 v 17:28
Zrušte poplach,
už to mám ...
Udělal jsem si té 2D křivky trasu a k ní profil (terén) a k tomu jsem to nacíloval .


-------------
J. Mantlík



Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 16.pro.2016 v 14:20
Dobrý den pane inženýre,
byli jsme teď trochu zaneprázdněni železnicemi...ještě doplním, že na položení křivky na povrch existuje speciální příkaz u Nlinií AeccFeatureElevsFromSurf




-------------
Martin Folber


Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 16.pro.2016 v 15:09
Děkuji, CS většinou něco vymyslí Thumbs Up
Funguje to
To ale nebude publikovaný příkaz, že (aspoň v nápovědě jsem ho nenašel)


-------------
J. Mantlík



Odeslal: johny
Datum odeslání: 16.pro.2016 v 15:27
Běžný a oblíbený příkaz :)




Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 16.pro.2016 v 16:46
Děkuji
Do této skupinky ikonek jsem ještě nedorostl ...


-------------
J. Mantlík




Vytisknout stránku | Zavřít okno