Vytisknout stránku | Zavřít okno

kótování v řezech zemních těles

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=24072
Datum vytištění: 24.čer.2026 v 00:50


Téma: kótování v řezech zemních těles
Odeslal: Mantlík
Předmět: kótování v řezech zemních těles
Datum odeslání: 22.bře.2017 v 14:24
Zdravím
Pro změnu bych měl dotaz na kotování v řezech zemních těles, kdy se mi jeden přímý úsek ve stabilním sklonu (i vodorovný) okótuje x zřetězenými "kótami" místo jedné od-lomu-k-lomu. Totéž je i u popisů výšek a sklonů. Kopíruje to vrcholy pline řezu, vzniklé pravděpodobně na hranách trojúhelníkové sítě zemního tělesa.
Hledal jsem, zkoumal, kde by se to dalo nastavit - ale nepovedlo se

Máte někdo řešení ? Díky


-------------
J. Mantlík




Odpovědi:
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 22.bře.2017 v 14:32
Zdravím Vás dnes ještě jednou,
bohužel s tím nejde nic moc dělat. Civil v příčném řezu popisuje všechny segmenty vznikající z průsečíků triangulace a popisuje každý segment. Trochu pomůže popisky vyčistit přes tzv. faktor "odplevelení" = odstranění nadbytečných bodů a určení nějaké rozumné vzdálenosti...

Nebo jít na HTU přes koridory...


-------------
Martin Folber


Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 22.bře.2017 v 14:52
Děkuji za informaci.
Takže jsem tušil správně ... Kde bych prosím našel to odstranění nadbytečných bodů?

Přes koridory - to je zajímavá myšlenka, ale nedovedu si představit realizaci - zvláště v případě několika různých výškových úrovní v jednom řezu, ale i podélně  (jinde, než v "niveletě")... Příčně si jakžtakž cílování představit dovedu, ale v podélném směru už ne


-------------
J. Mantlík



Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 22.bře.2017 v 15:10
Najdete ho v nastavení sady popisků v příčných řezech povrchu

-------------
Martin Folber


Odeslal: Mantlík
Datum odeslání: 22.bře.2017 v 15:30
No přesně tam jsem to zkoušel. Ale protože tam mám "bodů" a ne "vrcholů" a hlavně protože to kótu kratší, než je nastaveno, vypustí - tudíž tam je díra a ne, že se sousední kóta prodlouží - jsem se raději zeptal, jestli to nehledám jinde
No nic, i slepé uličky je nutno prozkoumat
Díky


-------------
J. Mantlík




Vytisknout stránku | Zavřít okno