Otocenie popisky okna
Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Revit, BIM
Popis fóra: Diskuse k AEC CAD/BIM aplikacím Autodesk Revit, Revit LT, AEC Collection, Autodesk Forma, Dynamo, ACC
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=24320
Datum vytištění: 27.čer.2026 v 20:50
Téma: Otocenie popisky okna
Odeslal: suuubo2205
Předmět: Otocenie popisky okna
Datum odeslání: 10.kvě.2017 v 13:05
Zdravim,
narazil som na jeden problem. popisujem vysku parapetu a okna pomocou window tag-u a kym som mal kolme steny tak bolo vsetko v poriadku. mam ale jednu stenu ktora je sikma a ked na nu dam tag tak ho neviem nijakym sposobom otocit. tak aby bol rovnobezne s kotou. Ked vypnem Align with component v rodine tag-u tak mam moznost ho otocit vertikalne a horizontalne co ale neriesi problem. Potom som skusal aj vlozenie label-u do group-y s ciarami a okotovat uhol + pridat parameter. pri tejto variante sa text sice otacal ale strasne nepredvidatelne a nedalo sa to vobec pouzit. Mozno som niekde spravil chybu popripade poznate iny sposob ktorym by som to spravil aby popis bol stale zivy? Dakujem.
pridavam sem aj tag aj podobnu situaciu aku mam v prijekte plus screenshot priamo z projektu kde to mam momentalne napisane ako text.
uploads/63129/Popiska_okna_.rfa" rel="nofollow - uploads/63129/Popiska_okna_.rfa
------------- Paly S.
|
Odpovědi:
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 10.kvě.2017 v 13:09
|
To je chyba, která se táhne už léta a zatím není odstraněná.
Jinak si kolegové udělali několik popisek podle úhlu stěny a s nimi tyto stěny popisovali.
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: suuubo2205
Datum odeslání: 10.kvě.2017 v 14:15
Obaval som sa niecoho podobneho. Dakujem za odpoved .-)
------------- Paly S.
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 13.kvě.2017 v 07:46
Nu, já to řeším pomocí funkce z http://www.cadconsulting.cz/cctools/" rel="nofollow - CCtools , která mi dělá výšky oken a parapetů automaticky (není to samostatná popiska) a tam mi to funguje i v případě šikmých stěn.
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 15.kvě.2017 v 13:01
Tak jsem si to teď zkusil na R2017.2 a tam se chová ta popiska správně, ten problém se objevoval u RCP pohledů, ale i tam už je teď rozpiska správně natočená. Tak se zdá, že to je opravené.
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: martin.biras
Datum odeslání: 15.kvě.2017 v 13:18
|
Dobrý deň, popiska sa chová korektne aj v starších verziách Revitu, správne natočenie je ale nutné definovať zakliknutím premennej "Otočit s komponentou" v dialogu Kategorie a parametry rodiny. Viď krátka videoukážka napr. zo staršieho Revitu 2016: http://a360.co/2pNn9r4" rel="nofollow - http://a360.co/2pNn9r4
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 15.kvě.2017 v 13:27
Popiska se nechovala standardně v RCP, to bylo hlášeno jako chyba už dávno, v klasickém půdorysu se chovala normálně.
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: sonicer
Datum odeslání: 15.kvě.2017 v 13:51
Taky jsem to řešil...v revitu 2014.
Nechal jsem to být, nebyl čas na hrdinství.
Na stavbě si s tím poradili .
;)
------------- Sonicer - Revit master, plugin developer http://www.bimrvt.cz" rel="nofollow - BimRvt.cz
|
Odeslal: martin.biras
Datum odeslání: 15.kvě.2017 v 13:51
|
V tom RCP pohlade máte na mysli Reflected Ceiling Plan - Pudorys stropu (pohled na strop) ? Akurát si to skúšam napr. v Revite 2016 - so zaškrtnutou premennou "otočiť s komponentou" a stále sa mi to tead natáča korektne. Ked si to skúšam aj v Konštrukčním pudorysu - pohled Dolu, pohled Nahoru stále to vypadá OK. http://a360.co/2qnbv7i" rel="nofollow - http://a360.co/2qnbv7i
Alebo mi niečo uniká?
Vďaka
|
Odeslal: suuubo2205
Datum odeslání: 15.kvě.2017 v 14:07
Zdravim,
vidim ze sa tu rozbehla debata. Mojim problemom je este jedna vec a to ze ja mam Read Convention nastavene na Left, then up a to z toho dovodu ze ja ten objekt otacam na sheete o 90 stupnov a potrebujem aby koty boli v tom spravnom smere. a vtedy sa ta popiska nevykresluje spravne.
------------- Paly S.
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 15.kvě.2017 v 15:50
martin.biras napsal(a):
V tom RCP pohlade máte na mysli Reflected Ceiling Plan - Pudorys stropu (pohled na strop) ? Akurát si to skúšam napr. v Revite 2016 - so zaškrtnutou premennou "otočiť s komponentou" a stále sa mi to tead natáča korektne. Ked si to skúšam aj v Konštrukčním pudorysu - pohled Dolu, pohled Nahoru stále to vypadá OK. http://a360.co/2qnbv7i" rel="nofollow - http://a360.co/2qnbv7i
Alebo mi niečo uniká?
Vďaka |
Neuniká, teď mi to taky funguje i v 2016, přitom v jednom projektu jsme se s tím natrápili a vůbec to nešlo, a to jsme zkoušeli opravdu všechno. Zkusím to dohledat, ale je to vcelku jedno, teď to funguje.
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 15.kvě.2017 v 15:53
suuubo2205 napsal(a):
Zdravim,
vidim ze sa tu rozbehla debata. Mojim problemom je este jedna vec a to ze ja mam Read Convention nastavene na Left, then up a to z toho dovodu ze ja ten objekt otacam na sheete o 90 stupnov a potrebujem aby koty boli v tom spravnom smere. a vtedy sa ta popiska nevykresluje spravne.
|
Nepomohlo by spíše nastavení projektového severu? Nebo je půdorys komplikovaný? Nebo natočení ořezové hrany půdorysu už v pohledu a neotáčet na sheetu?
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 15.kvě.2017 v 15:58
sonicer napsal(a):
Taky jsem to řešil...v revitu 2014.
Nechal jsem to být, nebyl čas na hrdinství.
Na stavbě si s tím poradili .
;)
| Díky, ještě nezapomínám, ale rychle stárnu :-) Byl to R2015...
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: Peter Jirat
Datum odeslání: 16.kvě.2017 v 08:44
PepaR napsal(a):
Nu, já to řeším pomocí funkce z http://www.cadconsulting.cz/cctools/" rel="nofollow - CCtools , která mi dělá výšky oken a parapetů automaticky (není to samostatná popiska) a tam mi to funguje i v případě šikmých stěn.
|
Pepo, běží to jako reaktor - změna okna se hned projeví v hodnotě, nebo je to na tlačítko - celý model se přepočte?
------------- PJ
http://www.jirat.cz" rel="nofollow - www.jirat.cz
|
Odeslal: PepaR
Datum odeslání: 16.kvě.2017 v 14:08
Změna se okamžitě projeví, není třeba tlačítka. Funkčnost je vidět např. na videu https://www.youtube.com/watch?v=9fGBxAq6-1Y&t=2s" rel="nofollow - CCtools – Výška otvoru .
------------- PepaR https://www.jremes.cz" rel="nofollow - jremes.cz | https://www.stavlab.cz" rel="nofollow - stavlab.cz
|
|