Vytisknout stránku | Zavřít okno

Editace křivky v příčných řezech

Vytištěno z: CAD Fórum
Kategorie: Autodesk - stavebnictví, strojírenství, CAD/GIS
Název fóra: Civil 3D, Map, InfraWorks, GIS
Popis fóra: Otázky kolem mapových a GIS aplikací AutoCAD Map 3D, Civil 3D, Raster Design a InfraWorks
URL: https://www.cadforum.cz/forum/forum_posts.asp?TID=25130
Datum vytištění: 28.čer.2026 v 05:30


Téma: Editace křivky v příčných řezech
Odeslal: Petr N
Předmět: Editace křivky v příčných řezech
Datum odeslání: 26.říj.2017 v 07:54
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda li je možné nějakým způsobem editovat výšku (případně i směr) 3D křivky v příčných řezech stejně jako při zobrazení v podélném profilu.
Děkuji za odpovědi.



Odpovědi:
Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 26.říj.2017 v 21:25
Dobrý den,
jestli myslíte promítnutou 3D křivku, tak její zobrazení je řízeno vlastní polohou této křivky v situaci. S vlastním popiskem už hýbat lze...


-------------
Martin Folber


Odeslal: Petr N
Datum odeslání: 27.říj.2017 v 07:15
Dobrý den,
jde mi o to, že bych na tuto křivku nacíloval dno příkopu a pak ho mohl editovat přímo v příčných řezech tím, že bych měnil polohu křivky. Zatím to dělám tak, že koukám do řezu, a v situaci pohybuji křivkou pro změnu polohy dna příkopu a v podélném profilu měním výšku.
Pro rekonstrukce, kde jsou různé překážky by tato editace byla velký pomocník.


Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 27.říj.2017 v 10:41
Dobrý den,
v editoru příčného řezu koridoru můžete se dnem příkopu hýbat ručně...graficky nebo číslem a přepíšete tím pak ten cíl. Ale ten Váš způsob je "systémovější"...


-------------
Martin Folber


Odeslal: Petr N
Datum odeslání: 27.říj.2017 v 11:43
Dobrý den, 
v editoru nastavím určitý sklon, ale pokud dělám rekonstrukci a potřebuji reagovat na nějakou překážku třeba změnou sklonu (abych zachoval plynulost=výšku dna příkopu) , tak by byla toto lepší cesta úpravy.

Závěr je tedy takový, že zatím toto civil 3D neumožňuje.



Odeslal: martinfolber
Datum odeslání: 27.říj.2017 v 12:20
Dobrý den,
umožňuje...záleží jak máte udělanou tu šablonu a které podsestavy používáte. Kdybyste použil modré sirky pro modelaci příkopu tak to určitě půjde...


-------------
Martin Folber



Vytisknout stránku | Zavřít okno